Čo pre Vás znamená rodina?

Víkendovka v Tatrách

Deti z detského domova Istebné mali možnosť už po tretí krát zažiť veselé chvíle na víkendovke v rámci projektu „deň rozhodnutia“. Víkendový pobyt sa uskutočnil v krásnom malebnom prostredí Tatier v dedinke Važec v dňoch 11.-13.5. Nosnou témou bola myšlienka: „droga je tvoj nepriateľ“. Deťom bola priblížená zaujímavou formou, pomocou schateboardu.

Technika schateboard - skeičbort - technika maľovania. Dopredu sa predkreslia obrázky a texty, a počas prezentácie, sa obrázky a texty domaľujú. Maľuje sa štetcom a farbami.
Deti mohli počas pobytu obdivovať krásu, ktorú vytvorila príroda vo Važeckej jaskyni, vyskúšali si vyliezť na umelo vytvorenú horolezeckú stenu a taktiež svoje zručnosti prejavili pri výrobe svietnikov počas tvorivej dielne. Tie nám spríjemnili večerné chvíle pri otvorenej debate na spomínanú tému.
Aj keď to bol krátky čas, deti mohli nadviazať nové vzťahy obohatené o pekné skúsenosti a byť povzbudené zo strany priateľov, že aj život bez drogy je krásny a dá sa žiť naplno.

autor: Martina Klúčiková, pobočka DK

foto: Martina Klúčiková

Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar

Spoločnosť Úsmev ako dar je najväčšou a najstaršou celoslovenskou neziskovou organizáciou na pomoc a podporu detí z detských domovov a náhradné rodiny.

Logo usmev

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte informácie o našej činnosti a našich projektoch.
Joomla Extensions powered by Joobi

Vy sa pýtate, my odpovedáme...

Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte nás kontaktovať.