Čo pre Vás znamená rodina?

Unikátnym štartom začala séria pôstnych podujatí Podeľme sa! 2020 na Slovensku

Pôstna polievka v KošiciachŠtyria košickí sídelní otcovia biskupi vydali v stredu 4. marca 2020 viac ako 300 pôstnych polievok návštevníkom tohto podujatia v košickom Veritase. Priestorovo podujatie ako každý rok zastrešili bratia z rehole dominikánov. Pôstnu polievku ochutnali študenti, pracujúci či pútnici z Terchovej, ktorí smerovali svoje kroky do dominikánskej baziliky v Košiciach. V ďalších dňoch sa uskutočnia podujatia v rámci tohtoročnej akcie Podeľme sa! 2020 v ďalších mestách, obciach a farnostiach Slovenska. 

Výťažok tohto 14. ročníka podujatia Podeľme sa! poputuje do Oázy v Bernátovciach pri Košiciach na dokončenie sociálneho bývania pre chudobné rodiny a časť výťažku bude použitá na zriadenia centra pre riešenie rodinných konfliktov na Ševčenkovej ulici v Bratislave.

Úsmev ako dar spolu s Oázou - nádej pre nový život a Katolíckym hnutím žien Slovenska týmto ďakuje všetkým tým, ktorí ešte počas tohto pôstneho obdobia zorganizujú takúto polievku vo svojich farnostiach či spoločenstvách.

Foto / Róbert Belohorský 

Pôstna polievka v Košiciach Pôstna polievka v Košiciach Pôstna polievka v Košiciach Pôstna polievka v Košiciach 

 

 

 

Pôstna polievka v KošiciachPôstna polievka v KošiciachPôstna polievka v Košiciach Košický tím Úsmevu na Pôstnej polievke v Košiciach

Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar

Spoločnosť Úsmev ako dar je najväčšou a najstaršou celoslovenskou neziskovou organizáciou na pomoc a podporu detí z detských domovov a náhradné rodiny.

Usmev logo white text

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte informácie o našej činnosti a našich projektoch.
Joomla Extensions powered by Joobi

Vy sa pýtate, my odpovedáme...

Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte nás kontaktovať.