Podeľme sa! pre Úsmev

logo podelme saUž 18.marec 2013 o 10.00  otvárame ďalšie krízové centrum Dorka pre obnovu rodiny vo Zvolene.  Zariadenie sa stane prechodným domovom pre dve rodiny s deťmi v krajnej núdzi a desať mladých dospelých, ktorí po odchode z detského domova nezvládajú samostatný život. Dobudovanie zvolenského centra Dorka sa rozhodlo podporiť aj Katolícke hnutie žien Slovenska projektom Podeľme sa!


Už po siedmy krát organizuje Katolícke hnutie žien duchovný a sociálny projekt Podeľme sa!, v rámci ktorého oslovuje farnosti, spoločenstvá, organizácie, spolky i rodiny vo všetkých diecézach Slovenska. Zmyslom projektu je, aby sa ľudia počas pôstneho obdobia stretli pri spoločnom pôstnom jedle a ušetrené financie, za ktoré by si mohli dopriať bohatšie stolovanie, venovali ľuďom v krízových životných situáciách. Zrieknutie sa každodenných drobných pôžitkov tak obohatí tých, ktorí trú núdzu. Podeľme sa! nám ukazuje, že aj pôst môže byť radostným obdobím, kedy dokážeme prospieť nielen sebe, ale aj druhým.

Štyridsaťdňové obdobie pôstu pred Veľkou nocou sa tento rok začína 13. februára Popolcovou stredou a končí sa 30. marca Bielou sobotou.

Pozývame všetkých ľudí dobrej vôle, aby sa zapojili do projektu Podeľme sa! a prispeli tak k dobudovaniu krízového centra Dorka vo Zvolene, ktoré poskytne strechu nad hlavou a odborné sprevádzanie rodinám s deťmi a mladým ľuďom bez zázemia.

 

Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar

Spoločnosť Úsmev ako dar je najväčšou a najstaršou celoslovenskou neziskovou organizáciou na pomoc a podporu detí z detských domovov a náhradné rodiny.

Logo usmev

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte informácie o našej činnosti a našich projektoch.
Joomla Extensions powered by Joobi

Vy sa pýtate, my odpovedáme...

Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte nás kontaktovať.