Túžba pomáhať ľuďom v núdzi spojila mnohých

Centrum Dorka Ruzomberok otvorenieRužomberok 28. jún 2018 – Len za spoločného úsilia Katolíckeho hnutia žien Slovenska, organizácie Áno pre život, n.o., Ordinariátu Ozbrojených síl a ozbrojených zborov SR môže Spoločnosť Úsmev ako dar slávnostne otvoriť ďalšie Centrum pomoci Dorka tentokrát v Ružomberku na strednom Slovensku. Prenajatý dom od organizácie Áno pre život, n.o. prešiel dôkladnou rekonštrukciou a doplnením potrebného vnútorného vybavenia vďaka známej pôstnej aktivite – tzv. Pôstnej polievke organizovanej pod názvom Podeľme sa! už tradične Katolíckym hnutím žien Slovenska. „Podľa skutkov ich poznáte“, povedala známe slová Mária Demeterová, predsedníčka KHZS. Chcela sa takto poďakovať dobrodincom z celého Slovenska, ktorí dobrým skutkom prispeli na vznik tohto potrebného diela.

 „Toto centrum bude slúžiť mladým dospelým a ich rodinám na to, aby mohli bezpečne a za pomoci odborného sprevádzania vychovávať svoje deti,“ povedal Jozef Mikloško, predseda Spoločnosti Úsmev ako dar. Celú rekonštrukciu viedol otec Juraj Malý, SDB, ktorý bude aj správcom tohto novovzniknutého centra. Centru požehnal otec Bartolomej Juhás, generálny vikár Ordinariátu Ozbrojených síl a ozbrojených zborov SR. Otvorenia centra sa zúčastnila aj pani predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja Erika Jurínová, ktorú všetci zapojení organizátori tohto diela poprosili o podporu tohto centra v budúcnosti. Okrem mnohých darcov k spustenia centra prispela aj Nadácia EPH.

Siet Dorka RK web

centrum dorka ruzomberok 01 centrum dorka ruzomberok 02 centrum dorka ruzomberok 06 centrum dorka ruzomberok 07 centrum dorka ruzomberok 08 centrum dorka ruzomberok 09 centrum dorka ruzomberok 10 centrum dorka ruzomberok 11 centrum dorka ruzomberok 12 centrum dorka ruzomberok 13  centrum dorka ruzomberok 17 centrum dorka ruzomberok 18 centrum dorka ruzomberok 19 centrum dorka ruzomberok 21centrum dorka ruzomberok 20 

Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar

Spoločnosť Úsmev ako dar je najväčšou a najstaršou celoslovenskou neziskovou organizáciou na pomoc a podporu detí z detských domovov a náhradné rodiny.

Logo usmev

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte informácie o našej činnosti a našich projektoch.
Joomla Extensions powered by Joobi

Vy sa pýtate, my odpovedáme...

Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte nás kontaktovať.