Projekt Dorkáči do sveta

Projekt Dorkáči do sveta Dorkáči do sveta je nový program pre deti z centra Dorka v Košiciach, ktorý sa môže realizovať vďaka podpore z Fondu Hodina deťom, ktorý zriadila a spravuje Nadácia pre deti Slovenska. Cieľom projektu je ukázať deťom žijúcim v tomto centre, ktoré vyrastajú často v rodinách chudobných na podnety a v sociálnej izolácii, že existuje aj iný svet a nielen ten, v ktorom žijú ich rodičia.  

Hlavnou snahou je vytvoriť pre rodiny, ktoré v Dorke žijú podnetné prostredie, aby rodina mohla napredovať. Mnohokrát však sú v zariadení rodiny a osamelé mamičky, ktoré by aj chceli zmeniť svoju situáciu, ale majú obmedzené možnosti z hľadiska svojej vlastnej mentálnej spôsobilosti a úrovne vzdelania. Preto projekt venuje zvýšenú pozornosť práve deťom z takýchto rodín a chce im ukázať , čo všetko im môže ponúknuť spoločnosť, keď sa budú snažiť. Pozitívnymi vzormi pre deti budú dobrovoľníci, bohoslovci na pastoračnej praxi v centre Dorka, samotní zamestnanci centra a to prostredníctvom športových aktivít (horolezectvo, plávanie), duchovných (biblické stretnutia ) a vzdelávacích (klub domácich úloh, farebný zábavník ).

18.júla 2011 projekt odštartujeme viacdňovým rozvojovým pobytom pod názvom „Deti letom svetom’’ v malebnom prostredí Nízkych Tatier. S úsmevom a správnou nohou vykročíme do sveta :-)

Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar

Spoločnosť Úsmev ako dar je najväčšou a najstaršou celoslovenskou neziskovou organizáciou na pomoc a podporu detí z detských domovov a náhradné rodiny.

Logo usmev

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte informácie o našej činnosti a našich projektoch.
Joomla Extensions powered by Joobi

Vy sa pýtate, my odpovedáme...

Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte nás kontaktovať.