Я студент з України і мені потрібна допомога

Ďakujeme za prihlásenie (1)

Naše novinky

Slávnostne sme otvorili 4 nájomné byty v Košiciach, kapacitu centra pre obnovu rodiny rozširujeme aj v Bratislave

Slávnostne sme otvorili 4 nájomné byty v Košiciach, kapacitu centra pre obnovu rodiny rozširujeme aj v Bratislave

Svet ponúka mnoho krásnych destinácií, ktoré sa vyberáme navštíviť. Najkrajšia destinácia zo všetkých je však bližšie, než si bežne uvedomujeme … Nie je ňou nič iné, než domov, nonie každý si túto destináciu môže dovoliť.
Na Slovensku je v súčasnosti každá tretia rodina ohrozená chudobou. Rapídne vzrástol počet rodín v núdzi, ktorým hrozí strata strechy nad hlavou. „Chudoba začína byť veľkým problémom. Už v súčasnosti máme pod hranicou chudoby viac ako 21 percent slovenských domácností, ktoré majú príjem do 500 eur,“ hovorí Martin Halás, analytik Inštitútu pre výskum sociálno-ekonomických rizík. Najväčším problémom chudoby je, že keď do nej rodina spadne, nevie sa z tejto pasce dostať a zotrvá v nej.

Mosty k rodine – bývanie, rodina, chudoba

Mosty k rodine – bývanie, rodina, chudoba

Konferencia je určená pre odborníkov, ktorí sa v súčasnosti podieľajú na sprevádzaní rodín, náhradných rodín a mladých dospelých po odchode z CDR. Cieľom konferencie je odborná diskusia a výmena skúseností v sociálnej práci a príbuzných disciplínach medzi odborníkmi v práci s rodinou, zástupcami mimovládnych organizácií a inými odborníkmi aktívnymi v pomoci rodinám.

Rozvojový pobyt pre mladých dospelých 2023

Rozvojový pobyt pre mladých dospelých 2023

V dňoch 3.-9.7.2023 sa uskutočnil manažérsky pobyt pre mladých dospelých vo veku od 15 – 25 rokov z Centier pre deti a rodiny. Tento pobyt bol zameraný na osobnostný rozvoj a rozvoj manažérskych zručností mladých dospelých a jeho hlavným cieľom bolo pripraviť mladých, ktorí sa nachádzajú na pomyselnom štarte do života, na osamostatnenie sa. V mladých vidíme veľký potenciál a chuť rásť a posúvať sa vpred, a preto vieme, že má táto práca veľký zmysel. Veríme, že nás čaká ešte množstvo takto obohacujúcich stretnutí v budúcnosti.