Mladí dospelí sa v Ružomberku pripravovali na vstup na trh práce

sos mladi dospeliRužomberská pobočka SPDDD Úsmev ako dar zorganizovala pilotný cyklus skupinového kariérového poradenstva pre mladých dospelých, ktorý sa uskutočnil medzi 16. januárom a 13. februárom 2014. Mladí dospelí tak absolvovali štyri popoludňajšie stretnutia s kariérovým poradcom.

 

Témami boli úvod do sveta práce, diskusia o požiadavkách na výkon rôznych druhov povolania, diagnostika RIASEC a spôsoby hľadania práce. Účastníci absolvovali aj cvičné pracovné pohovory.

„Našich mladých dospelých čakajú v najbližších mesiacoch dôležité kariérové rozhodnutia, ako sú maturity, voľba nadstavby či hľadanie zamestnania, preto sme sa rozhodli zorganizovať toto skupinové poradenstvo,“ hovorí Mária Szabóová, manažérka ružomberskej pobočky SPDDD Úsmev ako dar.

„Krátky čas strávený s poradcom diskutujúc o voľbe profesionálnej dráhy, kariérových kotvách a situácii na trhu práce môže pomôcť jednotlivcovi na dlhý čas v jeho budúcnosti– pri nasmerovaní želanej kariéry,“ dodáva Daniel Markovič, odborný asistent z Katolíckej univerzity v Ružomberku a kariérový poradca.

 

 

Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar

Spoločnosť Úsmev ako dar je najväčšou a najstaršou celoslovenskou neziskovou organizáciou na pomoc a podporu detí z detských domovov a náhradné rodiny.

Logo usmev

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte informácie o našej činnosti a našich projektoch.
Joomla Extensions powered by Joobi

Vy sa pýtate, my odpovedáme...

Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte nás kontaktovať.