Vianočná výzdoba v Bernolákove

amwayZamestnanci a distribútori spoločnosti Amway priniesli 3. decembra do detského domova v Bernolákove vianočnú výzdobu, aby deťom, ktoré tu počas sviatkov zostanú, spríjemnili advent i veľký vianočný deň.  K Vianociam neodmysliteľne patrí vianočná nálada. A tá vzniká nebadane aj vďaka maličkostiam, ktoré nás obklopujú. Preto si zdobíme svoje domácnosti, lepíme na okná snehové vločky a na dvere vešiame smrekové vetvičky. Nálada detí, ktoré vianočné sviatky trávia v detskom domove,  je poznačená smútkom.

Ale aj oni si vďaka vyzdobenému prostrediu môžu vychutnať výnimočnosť Vianoc a pocitíť sviatočnosť týchto  dní. Dobrovľníci z Amway priviezli do domova vianočný stromček, ozdoby aj množstvo darčekov. Byť obdarovaný nie je pre tieto deti samozrejmosťou. Možno viac ako iné deti si uvedomujú, že dar je výrazom záujmu, ktorý sa im niekto rozhodol venovať.
 
 „Sme za túto pomoc veľmi vďační, pretože akýkoľvek záujem je pre tieto deti povzbudením a možno aj rozptýlením, ktoré dokáže spestriť ich každodennosť,” hovorí Mária Soboličová z Úsmevu ako dar.


Okrem darčekov pre radosť darlovala spoločnosť Amway domovu aj praktické dary – pracie prášky, čistiace prostriedky a hygienické potreby. Celkovo sa mikulášskej dobrovoľníckej akcie zúčastnilo 8 jej zamestnancov.


„Nebolo to tak, že by sme len dávali a nič nedostali naspäť. Odmenou za našu dobročinnú snahu bola radosť detí a zábava, ktorú sme s nimi zažili,” hovorí riaditeľka Amway ČR a SR Ildikó Dikošová.

 

amway

 

 

 

Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar

Spoločnosť Úsmev ako dar je najväčšou a najstaršou celoslovenskou neziskovou organizáciou na pomoc a podporu detí z detských domovov a náhradné rodiny.

Logo usmev

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte informácie o našej činnosti a našich projektoch.
Joomla Extensions powered by Joobi

Vy sa pýtate, my odpovedáme...

Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte nás kontaktovať.