Fond Pipi Dlhá Pančucha

Deti z detských domovov majú sťažený prístup k vzdelaniu. Zvýšiť ich šance pomáha práve štipendium poskytované z Fondu Pipi Dlhej Pančuchy. Úsmev ako dar ním podporuje študentov stredných i vysokých škôl. Medzi štipendistami sú deti z detských domovov, náhradných rodín i mladí dospelí, ktorí po dovŕšení 18 rokov žijú ďalej v detských domovoch alebo v krízových centrách.

Toto štipendium im pomáha uhradiť náklady na cestovné do školy, na stravu, na školské pomôcky a odbornú literatúru. Štipendisti študujú na vysokých školách najmä také odbory, akými sú sociálna práca, sociálna pedagogika či učiteľstvo, na stredných školách zase odbory ako kuchár, masér, kaderníčka, stolár či sociálno-výchovný pracovník. Väčšina štipendistov sa vo svojom voľnom čase venuje práve deťom v detských domovoch a krízových centrách. Stávajú sa ich Anjelmi a našimi dobrovoľníkmi.

Kontakt pre štipendistov alebo pre záujemcov o štipendium:

PhDr. Ján Herák - Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Program Vzdelávaním k úspechu bol podporený Nadáciou Slovenskej sporiteľne.

Nadácia SLSP

 

Ďakujeme individuálnym darcom:

Tomáš Jančo

Juraj Rašla

Erika Holičová

Ing. Branislav Longauer

Viliam Petrík

Študujú, aj keď pochvalu rodičov nezožnú

pipi 2014 007Už po 19. krát udelila spoločnosť Úsmev ako dar finančnú podporu mladým ľuďom z náhradnej starostlivosti, ktorá im pomôže pokryť náklady spojené s ich štúdium. Vzdelanie je pre nich často jedinou odrazovou plochou a východiskom pre ich ďalší samostatný život. Spoločnosť Úsmev ako dar v rámci programu Vzdelávaním k úspechu podporila tento rok 52 študentov vysokých a stredných škôl, ktorí vyrastajú v detských domovoch či náhradných rodinách.

Čítať viac...

Podpora vzdelávania má zmysel

pipi newV auguste sme uzavreli projekt podpory vzdelávania na rok 2013 v rámci programu Vzdelávaním k úspechu. 26. februára udelila spoločnosť Úsmev ako dar podporu 50 mladým ľuďom z náhradnej starostlivosti, ktorí študujú na stredných alebo vysokých školách. Aj vďaka tejto pomoci sa deti z detských domovov, náhradných rodín či domovov na polceste mohli pripravovať na svoju budúcnosť o čosi bezstarostnejšie.

Čítať viac...

Ďalších 50 detí z detských domovov získalo podporu pre svoje štúdium!

stipendia 2013 006Deti z náhradnej starostlivosti sa potýkajú s viacerými znevýhodneniami, jedným z nich je aj sťažený prístup ku vzdelaniu. Spoločnosť Úsmev ako dar už po 18. krát udelila podporu tým, ktorí majú chuť ďalej študovať a vzdelávať sa, aj napriek chýbajúcemu rodinnému zázemiu. V utorok 26. 2. 2013 udelila spoločnosť Úsmev ako dar  v rámci programu Vzdelávaním k úspechu  podporu pre deti z náhradnej starostlivosti a mladých dospelých, ktorí študujú na stredných a vysokých školách.

Čítať viac...

Stretnutie štipendistov v Bratislave

Fond Pipi Dlhej PančuchyBratislava, 29.2.2012 - Podporu pre štúdium aj tento rok dostane 41 deti z detských domovov a náhradných rodín. Tieto deti majú sťažený prístup ku vzdelaniu, štipendium im pomáha uhrádzať náklady spojené so štúdiom a podporuje ich v ich snažení.

Čítať viac...

Deti z detských domovov chcú študovať, potrebujú podporu + FOTO

Bratislava, 25.2.2010 - Včera sa v Bratislavskom Hotely Kyjev rozdávalo 41 motivačných štipendií. Medzi štipendistami boli študenti vysokých škôl, najmä odborov ako sociálna práca, sociálna pedagogika či učiteľstvo a študenti stredných škôl - odborov ako kuchár, masér, kaderníčka, stolár či sociálno-výchovný pracovník.

Čítať viac...

Štipendiá pre domovákov

Spoločnosť priateľov detí z detských domov Úsmev ako dar slávnostne odovzdala 12. novembra 2008 viac ako tri desiatky štipendií mladým ľuďom z detských domovov, ktorí pokračujú v štúdiu na vysokých školách alebo sú študentmi nadstavbového štúdia.

Čítať viac...

Pipi aj tento rok odovzdávala štipendijá

BRATISLAVA - Pipi Dlhá Pančucha aj v roku 2008 odovzdávala štipendijá 24 študentom z detských domovov. Uchádzači študujú na stredných alebo vysokých školách a každí z nich sa aktívne zapája do činnosti a projektov Úsmevu. Za finančný podporu Pipi Dlhej Pančuchy ďakujeme spoločnosti Slovenská sporiteľna a.s.

Čítať viac...

Rozdávanie štipendií 2006

31.10. 2006 v Hoteli Devín - Štipendijný Fond Pipi Dlhej Pančuchy opäť podporil 17 deti z detských domovov z celého Slovenska v ich snahe o získanie vedomostí. Každý mladý študent obdržal od „Pipi“ ročné štipendium vo výške 10.000 Sk, ktoré mu slúžia na pokrytie jeho študijných nákladov v tomto školskom roku.

Čítať viac...

Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar

Spoločnosť Úsmev ako dar je najväčšou a najstaršou celoslovenskou neziskovou organizáciou na pomoc a podporu detí z detských domovov a náhradné rodiny.

Logo usmev

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte informácie o našej činnosti a našich projektoch.
Joomla Extensions powered by Joobi

Vy sa pýtate, my odpovedáme...

Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte nás kontaktovať.