Malí hádzanári z Prievidze

Sobotu dňa 26. júna 2010 strávili deti z DeD v Handlovej spolu s našimi anjelmi, s reprezentačným hádzanárskym družstvom žien veselé dopoludnie a tak sme sa aj my na chvíľku mohli cítiť ako skvelí hádzanári. Ďakujeme reprezentačnému hádzanárskemu družstvu žien, ďakujeme Detskému domovu Handlová, nášmu anjelskému tímu i spoločnosti HUTIRA za poskytnutie priestorov a ihrísk.

Deti netrpezlivo čakali najskôr na anjelský tím a potom na hádzanárky. Plní očakávaní sme sa rozdelili do družstiev zložených z detí, anjelov i hádzanárok a pustili sme sa do súťaží, kde sme ukázali svoju obratnosť, presnosť, rýchlosť, ale i tímovú športovú silu.

Smäd nám ukázal, že potrebujeme prestávku a tá teda stála za to ! Vymenili sme si tričká, družstvo hádzanárok prinieslo odznaky, vlajky, plagáty, pohľadnice, dresy, šály, sladkosti. Po rozdaní týchto vzácnych predmetov sme sa rozhodli, že si zahráme volejbal a plánovaný futbal sme zmenili za hádzanú.

Dievčatá nám vysvetlili pravidlá a mohli sme začať pre niektorých z nás, náš prvý pokus ovládať hádzanársku loptu. Medzi týmito aktivitami bol dostatok priestoru na rozhovory, podpisovanie kariet, povzbudzovanie. Cítili sme sa veľmi príjemne a mohli sme rozvíjať športového ducha.

Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar

Spoločnosť Úsmev ako dar je najväčšou a najstaršou celoslovenskou neziskovou organizáciou na pomoc a podporu detí z detských domovov a náhradné rodiny.

Logo usmev

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte informácie o našej činnosti a našich projektoch.
Joomla Extensions powered by Joobi

Vy sa pýtate, my odpovedáme...

Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte nás kontaktovať.