Začiatok tradície „Úsmev Cupu“ v Prievidzi

V sobotu 27. novembra 2010 sa v City Aréne v Prievidzi odohral historicky prvý ročník futbalového turnaja usporiadaného neziskovou organizáciou Úsmev ako dar s odpovedajúcim názvom ′Úsmev Cup′.


Podujatia sa zúčastnili štyri tímy detí z detských domovov a to z Trenčína, Handlovej, Kremnice a Domaniže.

Kvalita celého podujatia bola vysoká, čo ukazovali samotné zápasy, v ktorých bolo mnoho pekných okamihov a samozrejme padalo aj veľa gólov. Zápasom nechýbala ani rivalita a našlo sa aj pár zákrokov, ktoré musel riešiť rozhodca, pričom ale celkovo sa hralo vo veľmi priateľskej atmosfére bez žiadnych väčších konfliktov. Atmosféru ešte dopĺňalo povzbudzovanie z hľadiska, hudba a za mikrofónom vtipné slečny komentátorky.

Na koniec sa po dramatickom finále z víťazstva tešila Kremnica, ktorá vo finále porazila Domanižu tesným rozdielom 1:0 a odniesla si domov nádherný pohár, ktorý ale bude musieť o rok obhajovať. Tretie miesto si vybojoval Trenčín, keď zdolal Handlovú vysokým rozdielom 8:1.

To najhlavnejšie z celého podujatia bolo ale to, že deti boli veľmi šťastné, že si mohli zahrať túto najslávnejšiu svetovú hru a práve na krásnej palubovke v City Arény v Prievidzi.

Nám ostáva sa už len tešiť na ďalší ročník, kde budeme očakávať minimálne také isté kvalitné výkony od jednotlivých tímov a hlavne ich väčší počet, kde bude mať tím Kremnice adekvátnu konkurenciu na obhájenie trofeje.

Andrej Gilan

LINK S VIDEOM.

Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar

Spoločnosť Úsmev ako dar je najväčšou a najstaršou celoslovenskou neziskovou organizáciou na pomoc a podporu detí z detských domovov a náhradné rodiny.

Logo usmev

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte informácie o našej činnosti a našich projektoch.
Joomla Extensions powered by Joobi

Vy sa pýtate, my odpovedáme...

Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte nás kontaktovať.