Dobrovoľnícka kapustnica na košickej pobočke

Rok 2011, ktorý Európska Únia vyhlásia za „Európsky rok dobrovoľníctva“, košická pobočka Úsmev ako dar spolu s dobrovoľníkmi slávnostne zahájili novoročnou kapustnicou dňa 13.1.2011.

Na podujatie prijali pozvanie aj externí pracovníci a vzácni priatelia spoločnosti. Hlavnou myšlienkou tejto už peknej tradície je poďakovanie dobrovoľníkom za ich neoceniteľnú prácu a motivácia k ďalšej činnosti.

Súčasťou programu bolo slávnostné ocenenie dobrovoľníkov v štyroch kategóriách. V kategórii Anjelský tím roku 2010 si ocenenie prišli prevziať „anjeli“, ktorí ako tím vykonávajú dobrovoľnícku činnosť v detskom domove v Žakarovciach. Kategória „Anjel roka 2010’’ ma dvoch ocenených: Martinku Dulebovú, za dobrovoľnícku prácu vykonávanú prioritne v detskom domove na Hurbanovej ulici v Košiciach a Katku Feckovú, za dobrovoľnícku činnosť v Centre Dorka pre obnovu rodiny v Košiciach. Ďalšou kategóriou je „Mentor roka 2010’’, ktorá súvisí s prebiehajúcim programom Mentoring v Centre Dorka.

Toto ocenenie získala tento rok dobrovoľníčka Soňa Hološová. Špeciálnym ocenením večera bolo ocenenie „Anjelské stálice’’, ktoré patrí trom dobrovoľníkom - Zuzke Tarrovej, Majke Žigrajovej a Rolandovi Onofrejovi - za ich neoceniteľnú dlhoročnú systematickú anjelskú prácu v detskom domove na Uralskej ulici v Košiciach.
„Volunteer! Make a difference’’ - toto je slogan, ktorý reprezentuje Európsky rok 2011.


„Staňme sa dobrovoľníkmi! Zmena je v našich rukách’’- každý dobrovoľník má možnosť niečo zmeniť, „Urobiť z čiernobieleho niečo farebné“ A tak ako si Ty, každý jeden dobrovoľník Úsmevák jedinečný, výnimočnej farby, tak takýto pocit, svoj farebný svet, môžeš priniesť aj deťom z detských domovov. Pocit, že sú jedinečné. A za to Ti patrí veľké Ďakujem.

Autor: Ing. Michaela Sabolová

Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar

Spoločnosť Úsmev ako dar je najväčšou a najstaršou celoslovenskou neziskovou organizáciou na pomoc a podporu detí z detských domovov a náhradné rodiny.

Logo usmev

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte informácie o našej činnosti a našich projektoch.
Joomla Extensions powered by Joobi

Vy sa pýtate, my odpovedáme...

Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte nás kontaktovať.