Výlet na Oravský hrad

vylet orav podzamok 001Vďaka Nadácii Deti Slovenska a fondu Hodina deťom, deti zo zariadenia núdzového bývania centra Dorka  odštartovali prázdniny výletom na rozprávkový Oravský hrad.. Zároveň bol tento výlet jednou z posledných aktivít projektu Moja povesť. V sobotu 29. júna vyrazili o siedmej ráno v sprievode dobrovoľníkov na cestu.  Po posilnení desiatou začala prehliadka Oravského hradu. Deti so záujmom preskúmali všetky nádvoria, veže a komnaty.

Od sprievodcu si vypočuli legendy o niekdajších panovníkoch a o bielej pani Oravského hradu. Na záver exkurzie deti vyšli až do Citadely, najvyššej časti Oravského hradu a navštívili aj  hradnú kaplnku svätého Michala.

Po výdatnom obede sme sa presunuli do Oravskej Lesnej a nasadli na parnú lokomotívu oravskej lesnej železnice.  Po 20 minútach jazdy v otvorených vozňoch si vlak spravil prestávku a my sme vyšli na  vyhliadkovú vežu neďaleko stanice a obdivovali výhľad. Nasledovala jazda vláčikom späť do údolia. Výlet sme zavŕšili s nanukmi v ruke a príjemne unavení sme vyrazili spať do Košíc.

Na záver chceme vysloviť veľké poďakovanie za podporu pri realizovaní tohto projektu. Deťom sa putovanie po hradoch a poznávanie histórie Slovenska veľmi páčilo, preto v ňom budeme pokračovať aj cez prázdniny.

vylet orav podzamok 001vylet orav podzamok 003vylet orav podzamok 004vylet orav podzamok 002

 

banner HD moja povest

 

 

Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar

Spoločnosť Úsmev ako dar je najväčšou a najstaršou celoslovenskou neziskovou organizáciou na pomoc a podporu detí z detských domovov a náhradné rodiny.

Logo usmev

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte informácie o našej činnosti a našich projektoch.
Joomla Extensions powered by Joobi

Vy sa pýtate, my odpovedáme...

Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte nás kontaktovať.