Jarná lyžovačka v Tatrách

lyzovacka uralska 5Už niekoľkoročnou tradíciou regionálnej pobočky Košice je realizácia lyžiarskeho rozvojového pobytu pre deti z detského domova na Uralskej ulici v Košiciach. Tábor sa tento rok konal počas jarných prázdnin (1. – 5.3.2014) vo Veľlkej a Tatranskej Lomnici pre 8 detí. Päť dní pobytu sa dobrovoľníci snažili deťom vyplniť maximálne ako sa len dalo. Počas troch dní intenzívne lyžovali v neďalekom lyžiarskom stredisku v Tatranskej Lomnici. Medzi deťmi, ktoré sa podujatia zúčastnili boli aj také, ktoré na lyžiach stáli po prvý krát.

Pedagogickým prístupom, s pozornosťou a trpezlivosťou sa im venovali dobrovoľníci, a tak už na konci pobytu mohli o sebe vyhlásiť: "Som lyžiar!" a zlyžovali celý kopec peknými oblúčikmi. V jeden deň si spoločne urobili výlet do popradského Aquacity, kde sa zregenerovali v termálnych bazénoch, saunách a vybláznili na toboganoch. S tatranskou faunou a flórou sa bližšie oboznámili v múzeu Tanapu v Tatranskej Lomnici. Prechádzkou po centre Kežmarku si spríjemnili popoludnie jedného z dní. Večery spoločne trávili debatovaním, hraním hier a pozeraním filmov na ubytovni Viola, ktorá im počas celého pobytu poskytla pohodlie a vynikajúcu stravu.

Zámerom tábora nebol len oddych, ale aj zdokonalenie či nadobudnutie zručností detí na zimné športy. Ukázala sa im jedna z ciest ako môžu efektívne tráviť voľný čas, a tak prispieť k svojmu zdraviu a kondícií.

lyzovacka uralska 1lyzovacka uralska 2lyzovacka uralska 3lyzovacka uralska 4lyzovacka uralska 5lyzovacka uralska 6

Ing. Martina Dulebová
Koordinátor dobrovoľníckych a detských programov
Pobočka pre východné Slovensko a Zakarpatskú Ukrajinu

Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar

Spoločnosť Úsmev ako dar je najväčšou a najstaršou celoslovenskou neziskovou organizáciou na pomoc a podporu detí z detských domovov a náhradné rodiny.

Logo usmev

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte informácie o našej činnosti a našich projektoch.
Joomla Extensions powered by Joobi

Vy sa pýtate, my odpovedáme...

Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte nás kontaktovať.