ŠIKANA NIKDY NIE JE OK

» Šikana akoby sa stávala čoraz rozšírenejším fenoménom. Ako o nej s deťmi hovoriť individuálne aj v kolektíve. Ako podporiť obete aj páchateľov šikanovania. Ako šikanovaniu predchádzať aj ho riešiť. Ako porozumieť "páchateľom" šikany, ich motívom a možným dopadom takýchto zážitkov na ďalší život páchateľov aj obetí.

» Webinár je určený pre vychovávateľov, sociálnych pracovníkov, náhradných rodičov, profesionálnych náhradných rodičov, psychológov, psychoterapeutov, pracovníkov Centier pre deti a rodiny, pracovníkov krízových centier, pedagógov, iné pomáhajúce profesie pracujúce s rodinami a s deťmi.

 

Lektor: Mgr. Miroslav Schlesinger

» Vyštudoval na Trnavskej univerzite v Bratislave a pokračoval v štúdiu gestalt pedagogiky, mentoringu a koučingu. Veľkú časť svojho profesionálneho a osobného života zasvätil psychológii, liečebnej pedagogike a osobnostnému rozvoju, pričom využíva techniky canisterapie, dramaterapie a arteterapie.

» Je tiež trénerom bojových umení a odborníkom v oblasti prevencie kriminality. Jeho projekty boli už štyrikrát zaradené medzi najlepšie v Európskej únii a v roku 2018 bol jeden z nich oficiálne zaradený medzi 20 najúspešnejších v EÚ. Za tieto a ďalšie aktivity v oblasti sociálnej a charitatívnej, získal viacero ocenení na národnej i medzinárodnej úrovni. Pochvalne sa k jeho práci v roku 2003 vyjadril v osobnom liste aj prezident Slovenska Rudolf Schuster, v ktorom ocenil jeho aktivity v oblasti prevencie kriminality ako aj publikačnú činnosť.

» Publikoval v rôznych odborných periodikách a je autorom viac než dvadsiatich publikácií. V počiatkoch svojej literárnej tvorby sa zameriaval najmä na písanie krátkych poučných príbehov a myšlienok na zamyslenie. Neskôr vydal súkromnú zbierku básní a dve odborné publikácie zamerané na prevenciu kriminality. Pracoval ako hovorca mesta Bánovce nad Bebravou a súčasne ako koordinátor prevencie kriminality. V tejto pozícii vytvoril spoluprácu s Kynologických záchranným zborom SR a lektorsky jeho členom zabezpečil odborné školenie. Pôsobil ako člen Krajskej komisie pre prevenciu protispoločenskej činnosti v Trnave a Komisie pre ochranu verejného poriadku v Malackách. Spolupracoval na viacerých lokálnych, národných i medzinárodných projektoch a prednášal na Lekárskej fakulte UK v Bratislave, Katolíckej univerzite v Ružomberku, aj na Trnavskej univerzite v Trnave. Pôsobí ako konzultant pre prípady s prvkami násilia.