Я студент з України і мені потрібна допомога

Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar už 10 rokov vyvíja na Zakarpatskej Ukrajine modelové projekty na pomoc deťom v ohrození. Po vybudovaní detského domova rodinného typu v Serednom s kapacitou 10 detí na čele s profesionálnymi rodičmi sme videli ako ďalší nevyhnutný krok vybudovať subjekt na prevenciu pred samotným zlyhaním rodiny.

 

Krízové centrum na UkrajineKeďže na Slovensku máme s uvedeným typom projektu dlhoročnú skúsenosť a takáto dôležitá preventívna služba na Zakarpatí akútne chýba, rozhodli sme sa v spolupráci s rehoľnými sestrami z Kongregácie Jesu a Mukačevskou diecéznou charitou sv. Martina vybudovať krízové centrum pre matky s deťmi v ohrození. Krízové centrum Panny Márie pre matky s deťmi slávnostne otvorili v nedeľu 12. septembra 2010 v Serednom generálny konzul Slovenskej republiky v Užhorode Ing. Marián Sládeček spolu s mukačevským diecéznym biskupom Mons. Antalom Majnekom, predsedom okresného národného výboru a predsedom Spoločnosti Úsmev ako dar Doc. MUDr. Jozefom Mikloškom. Centrum poskytuje nonstop služby a prístrešie ženám s deťmi v núdzi. Kapacita umožňuje prijať štyri ohrozené matky s deťmi.

Krízové centrum otvorenéToto centrum sa podarilo spustiť vďaka podpore spoločnosti Generali Slovensko poisťovňa, a.s., Vysokej školy zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety, spoločnosti TRANSSERVIS, a.s. Košice a Farskému úradu Kráľovnej pokoja v Košiciach. Generali Slovensko poisťovňa, a.s. dlhodobo podporuje projekty pre opustené deti na Slovensku a Zakarpatskej Ukrajine.

 

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.