Náhradné rodiny v prírode

KOŠICE - Každý rok zabezpečujeme pravidelné stretávanie sa pre náhradné rodiny. Hlavným cieľom, takýchto aktivít je povzbudzovanie sa, výmena skúseností a vedomostí i vzájomná podpora vo svojom náročnom povolaní, ktoré si vybrali tým, že prijali do svojej rodiny dieťa z detského domova. Košická pobočka pripravila v júly takéto stretnutie pre svoje náhradné rodiny. Účelom tohtoročného tábora bolo ponúknuť rodinám pomoc prostredníctvom rozhovorov a aktivít pripravených, ako pre deti, tak aj pre ich rodičov.

Od 23. - 26. júla sme sa s náhradními rodinami vybrali do Kopytovskej doliny, chránenej rezervácii Kamenná baba v Šarišskej vrchovine.

Uprostred doliny sme priamo v areáli ubytovacej budovy využívali na športy futbalové a tenisové ihrisko a na kúpanie bazén. Umelecké talenty sa prejavili počas tvorivej dielne. Maľované kamienky boli nádherným suvenírom najmä pre rodičov.

Veľa radosti a zábavy deti zažili, keď sa učili chodiť na chodúľoch. V snahe ovládnuť drevá pod nohami predviedli skutočne nevídané kreácie. V jaskyni Zlá diera s prilbami na hlavách zdolávali úzke škáry a obdivovali tajuplné podzemie. Večer sme si vychutnávali posedenie pri ohníku a tešili sa, že sme mohli prežiť spolu nádherné chvíle.

Auto: Ivka Hološová, Košice

Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar

Spoločnosť Úsmev ako dar je najväčšou a najstaršou celoslovenskou neziskovou organizáciou na pomoc a podporu detí z detských domovov a náhradné rodiny.

Logo usmev

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte informácie o našej činnosti a našich projektoch.
Joomla Extensions powered by Joobi

Vy sa pýtate, my odpovedáme...

Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte nás kontaktovať.