Košice: Tábor náhradných rodín

10. - 14. 7. 2011 - Aj tento rok sa nám podarilo zabezpečiť tábor pre náhradné rodiny. Vybrali sme sa neďaleko Košíc - do hotela Dam v Košickej Belej. Posádku tvorilo 50 stabilných členov a skoro každý deň sa k nám pridali aj tí, ktorí sa nemohli zúčastniť celého pobytu.

Program sme si naplánovali tak, že sme si ledva stihli vydýchnuť. No v tábore sme raz za rok, a tak sme to chceli využiť naplno. Užili sme si kúpanie, oddych, ale aj hlboké a veľmi prínosne rozhovory. Dúfam, že sme poskytli priestor pre nadviazanie nových kontaktov medzi rodinkami, a že sme im umožnili nechať na chvíľu svoje ratolesti dobrovoľníčkam, ktorým patrí veľká vďaka za starostlivosť, kým sme my dospelí trávili čas spolu.


Veľkým prínosom takýchto táborov je nielen možnosť pre rodiny tráviť spolu čas mimo domu, ale aj čas strávený rozhovorom o osobných skúsenostiach náhradných rodičov a tak si navzájom vytvárať prostredie dôvery a podpory v ťažkých chvíľach, ktoré so sebou niekedy náhradné rodičovstvo prináša.

Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar

Spoločnosť Úsmev ako dar je najväčšou a najstaršou celoslovenskou neziskovou organizáciou na pomoc a podporu detí z detských domovov a náhradné rodiny.

Logo usmev

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte informácie o našej činnosti a našich projektoch.
Joomla Extensions powered by Joobi

Vy sa pýtate, my odpovedáme...

Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte nás kontaktovať.