Škola lásky v Prievidzi pre náhradných rodičov

skola lasky webRodiny se v současné době rozpadávají, vytráci se láska, protože se lidé nenaučili zacházet s konflikty, které se běžne řeší nemluvením, výčitkami a tak vzájemně narůstá hromadíci se hořkost.

Přestože máme dobrou vůli se usmířit, nevychází to a tak nevíme jak se ze začarovaného kruhu dostat ven - napísala nám pani Jana Gregorová z Brna, sociálny pedagóg, terapeut pevným objatím.

V prvý augustový víkend pobočka SPDDD Úsmev ako dar v Prievidzi spoločne s pani lektorkou Janou Gregorovou zorganizovala kurz „ Škola lásky ’’ alebo ako vychovávať deti, aby nepotrebovali terapiu a ako sa v rodine uzmierovať. Kurz bol určený pre náhradných rodičov. Zúčastnilo sa ho 16 účastníkov. Účastníci kurzu mali možnosť rozpoznávať komunikačné brzdy, učiť sa povzbudzujúce vety, zrkadlenie, ako rozvíjať empatiu, získavať potrebné poznatky s cieľom zlepšenia domácej atmosféry, úľavy od denných komplikácií.
Ďakujem pani Jane Gregorovej lektorke „ Školy lásky „, Barborke Kotríkovej z pobočky v Prievidzi, ktorá venovala svoj čas pri organizácií kurzu, Rodinnému centru Brána v Prievidzi za poskytnutie priestorov.

A na záver niečo od účastníkov : kurz bol úplne parádny, predčilo to moje očakávania,
fakt veľa vecí výborne funguje, bolo to super, keď bude niečo, čo pomôže rodine, znova sa hláááásim.

Autor: Jana Kocanová

Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar

Spoločnosť Úsmev ako dar je najväčšou a najstaršou celoslovenskou neziskovou organizáciou na pomoc a podporu detí z detských domovov a náhradné rodiny.

Logo usmev

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte informácie o našej činnosti a našich projektoch.
Joomla Extensions powered by Joobi

Vy sa pýtate, my odpovedáme...

Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte nás kontaktovať.