Tábor pre náhradné rodiny

Tábor náhradných rodín V dňoch 15. až 21. augusta 2011 sa uskutočnil Letný rozvojový tábor pre 16 detí z náhradných rodín. Cieľom podujatia bolo, aby si náhradné rodiny, tzn. osvojitelia, pestúni ale aj profesionálni rodičia mohli aspoň jeden týždeň oddýchnuť, venovať sa sebe, svojmu partnerovi a pod.

Samozrejme je dôležité, aby rodičia boli spokojní, že ich deti sú v bezpečnom prostredí, v tábore, kde sa o nich postará ako odborní tím, tak aj mladí zanietení dobrovoľníci, ktorí im pripravia zaujímavý a pestrý program. Okrem rekreačno-zábavného programu boli deti 3x za deň zapojené do prác v kuchyni, pretože sme si svojpomocne zabezpečovali stravu. Okrem rekreácie, oddychu, pohybu v prírode a na čerstvom vzduchu, rôznych súťaží, deti si upevňovali sebaobslužné návyky a návyky pri stolovaní. Mali sme súťaže rôzneho typu, hľadali sme poklad, športovali, boli sme aj na turistickom výlete, mali sme diskotéky, premietali sme si film. Celé podujatie by nebolo možné uskutočniť bez významnej finančnej pomoci Banskobystrického samosprávneho kraja, za čo im tou cestou veľmi pekne ďakujeme.

Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar

Spoločnosť Úsmev ako dar je najväčšou a najstaršou celoslovenskou neziskovou organizáciou na pomoc a podporu detí z detských domovov a náhradné rodiny.

Logo usmev

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte informácie o našej činnosti a našich projektoch.
Joomla Extensions powered by Joobi

Vy sa pýtate, my odpovedáme...

Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte nás kontaktovať.