Víkendový pobyt náhradných rodín na Zlatej Idke bol ďalším dobrým krokom k posilneniu komunity náhradných rodičov na východe

20171125 vikendovka NR Zlata IdkaNáhradné rodiny so svojimi deťmi z východného Slovenska sa v termíne od 24.11 do 26.11.2017 zúčastnili víkendového pobytu v rekreačnom zariadení neďaleko Košíc na Zlatej Idke. Rodinné stretnutie bolo zamerané na vzdelávanie rodičov, s témou: Identita rómskeho dieťaťa. Akciu odborne viedla lektorka Mgr. Jolana Náterová. Pobytu sa zúčastnili náhradní rodičia a ich deti, ktoré sú pestúnskej starostlivosti, v osvojení alebo v profesionálnej rodine.

Okrem prednášok bol priestor na otázky a diskusiu, kde náhradní rodičia, ktorí majú v starostlivosti aj rómske deti, hľadali cesty, ako porozumieť mnohokrát odlišnému správaniu detí.

Servis pre deti robili počas vzdelávania naši skvelí dobrovoľníci. Deti boli rozdelené do troch skupín podľa veku. S dobrovoľníkmi sa deti bavili na rôznych hrách, pohybových aktivitách, tvorivých dielňach a rôznych ďalších skupinových aktivitách. Pobyt prispel k zoznámeniu, obnoveniu kontaktov a posilneniu vzťahov medzi deťmi i dospelými a bol ďalším krokom k posilneniu komunity náhradných rodičov na východe. Celkovo sa ho zúčastnilo viac ako 50 detí a dospelých. Rodičia mali možnosť tráviť spoločné chvíle s deťmi pri voľnočasových aktivitách v blízkom okolí.

Veľká vďaka patrí mestu Košice, ktoré túto akciu podporilo z projektu DAMKO. Takisto implementačnej agentúre Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny, ktorá projekt podporila projektom Podpora 1 – Príprava a sprevádzanie náhradných rodín na Slovensku.

Janka Závodská

Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar

Spoločnosť Úsmev ako dar je najväčšou a najstaršou celoslovenskou neziskovou organizáciou na pomoc a podporu detí z detských domovov a náhradné rodiny.

Logo usmev

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte informácie o našej činnosti a našich projektoch.
Joomla Extensions powered by Joobi

Vy sa pýtate, my odpovedáme...

Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte nás kontaktovať.