Najmilší koncert roka

NAJMILŠÍ KONCERT ROKA

V roku 1990 vznikla tradícia Najmilšieho koncertu roka. Ide o celoslovenskú prehliadku umeleckých vystúpení detí z detských domovov a náhradných rodín. Podujatie dáva deťom priestor na prezentáciu svojho nadania a nesie sa v duchu spoločného hesla: „Toto som ja!“.

Prehliadka ponúka deťom priestor, aby prostredníctvom umenia vyjadrili svoje postoje, pocity, túžby a sny. Skúsenosť sebavyjadrenia a následného ocenenia môže opusteným deťom pomôcť, aby rozpoznali vlastnú hodnotu a znovu si začali vážiť sami seba. Príležitosť verejne vystúpiť je pre deti zároveň motiváciou, aby sa venovali rôznym umeleckým žánrom a pestovali svoju vôľu, ktorú neskôr budú môcť využiť pri dosahovaní životných cieľov. Záverečnej prehliadke, ktorá sa každoročne koná v Bratislave, predchádza päť regionálnych kôl, v rámci ktorých sa predstavia nadané deti z jednotlivých krajov. Najzaujímavejšie čísla odborná porota zaradí do reprezentatívneho celoslovenského kola. Všetky koncerty moderujú známi slovenskí moderátori a program dopĺňajú vystúpenia profesionálnych umelcov.  
Najmilší koncert roka sa už 23 rokov teší veľkému záujmu zo strany detí, vychovávateľov a  verejnosti. Pre všetkých je to príležitosť otvorene komunikovať a potešiť sa spoločným umeleckým zážitkom.

Fotogaléria z minulých rokov:

               

Koncert plný snov – Najmilší koncert roka

NKR Nitra 2018 Nie sú profesionáli, no ich umelecké vystúpenia majú v sebe odhodlanie a túžbu niečo dokázať. Aj tento rok vystúpili deti z detských domovov a náhradných rodín nitrianskeho kraja na Najmilšom koncerte roka v Nitre v nedeľu 8. apríla 2018 v Starom divadle Karola Spišáka v Nitre. Počas nedeľného popoludnia tu deti predviedli svoj talent v oblasti spevu, tanca, prednesu poézie, prózy či dokonca rapu. Chvíle strávené na pódiu boli pre ne nezabudnuteľným zážitkom i odmenou za vynaložené úsilie, ktoré svojim umeleckým číslam venovali. 

Čítať viac...

Finále Najmilšieho koncertu roka 2017. Talent im nechýba, chýba im čosi iné

2017 NKR 010Najmilší koncert roka je prehliadkou umeleckých talentov detí z detských domovov a náhradných rodín. Už po 27. krát vystúpili deti na profesionálne javisko, aby tu prostredníctvom rôznych umeleckých žánrov vyjadrili, čo cítia, čo ich zaujíma a čo prežívajú. Talent im rozhodne nechýba. Chýba im čosi iné – rodina.

Celoslovenské finále Najmilšieho koncertu roka (NKR) sa uskutočnilo vo štvrtok 8. júna 2017 o 18.00 hod. v bratislavskom Divadle Aréna. Predchádzalo mu šesť regionálnych kôl v Košiciach, Prievidzi, Zvolene, Ružomberku, Nitre a Trnave, kde sa predstavilo spolu 351 detí z 61 detských domovov a ďalších zariadení náhradnej starostlivosti.

Čítať viac...

„Toto som ja!“

nkr nr 2017 009Úsmev ako dar odštartoval 2. apríla 2017 v Nitre sériu regionálnych kôl prehliadky detských umeleckých vystúpení pod názvom Najmilší koncert roka. Podujatie sa nesie sa v duchu spoločného hesla: „Toto som ja!“. Cieľom je dosiahnuť, aby sa deti prostredníctvom umeleckých vystúpení učili vyjadrovať svoje postoje, pocity, túžby a sny.

Čítať viac...

Najmilší koncert roka – 26. výročie

nkr ba 2016 foto003Najmilší koncert roka spoločnosti Úsmev ako dar je prehliadkou umeleckých talentov detí z detských domovov a náhradných rodín. Už po 26. krát vystúpili deti na profesionálne javisko, aby tu prostredníctvom rôznych umeleckých žánrov vyjadrili, čo cítia, čo ich zaujíma, a čo prežívajú. Talent im rozhodne nechýba. Chýba im čosi iné – rodina. 

Čítať viac...

Úsmevák 2016 v Prievidzi

nkr pd 2016 foto003Moderátorka Hanka Bendová a jej syn Michal Benda 2.apríla otvorili 15.kolo Najmilšieho koncertu roka v Prievidzi, pod názvom Úsmevák 2016. Niesol sa v duchu filmového festivalu. Na začiatku vystúpila tanečná skupina Skajakrom spolu s The Bravers, ktorí rozprúdili atmosféru v sále. Deti z 9. detských domovov Trenčianskeho kraja spolu s deťmi náhradných rodín vytvorili až 25. nádherných vystúpení.

Čítať viac...

Deti z detských domovov a náhradných rodín z Nitrianskeho kraja opäť predviedli svoj talent!

nkr nitra 2016 foto004Najmilší koncert roka je podujatie príťažlivé svojou atmosférou a priateľskou náladou búrajúcou všetky predsudky. Deti z domovov a náhradných rodín tu môžu ukázať svoj umelecký talent a presvedčiť nielen publikum, ale predovšetkým sami seba, že majú svoju nezameniteľnú a jedinečnú hodnotu. Dňa 24. apríla 2016 o 15:00 sa v Starom divadle Karola Spišáka v Nitre sa konala regionálna prehliadka Najmilšieho koncertu roka pre Nitriansky kraj.

Čítať viac...

Najmilší koncert roka vyvrcholil vo veľkom štýle

NKR 2015 002Bratislava, 10. júna 2015: Najmilší koncert roka spoločnosti Úsmev ako dar je podujatie príťažlivé svojou atmosférou a priateľskou náladou búrajúcou všetky predsudky. Počas slávnostného gala večera preukázali deti z detských domovov a náhradných rodín nielen svoj umelecký talent, ale presvedčili publikum, a predovšetkým sami seba, že majú svoju jedinečnú hodnotu.

Čítať viac...

Najmilší koncert roka prvý krát aj v Ružomberku

NKR RK 2015 001

A bolo sa na čo pozerať. Iskričky v očiach detí boli jasným dôkazom toho, že sa Najmilší koncert roka v Ružomberku vydaril na výbornú. Koncert otvorili moderátorka Diana Hágerová a dvaja pomocníci, Adelka a Matejko. Koncert otváralo vystúpenie detí zo Základnej umeleckej školy Ľudovíta Fullu v Ružomberku. Hostia sa tešili zo štrnástich krásnych vystúpení detí z detských domovov zo Žilinského kraja.

Čítať viac...

Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar

Spoločnosť Úsmev ako dar je najväčšou a najstaršou celoslovenskou neziskovou organizáciou na pomoc a podporu detí z detských domovov a náhradné rodiny.

Logo usmev

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte informácie o našej činnosti a našich projektoch.

Joomla Extensions powered by Joobi

Vy sa pýtate, my odpovedáme...

Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte nás kontaktovať.