Čo pre Vás znamená rodina?

Bratislavská konferencia Mosty k rodine

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript./www.usmev.sk/images/vzdelavanie/konferenecie/P6120001.jpg" target="_blank"> Mosty k rodine, 12.6.2007 v Technopole - Stretlo sa tu vyše sedemdesiat odborníkov - zástupcov štátnej a verejnej správy, pracovníkov zariadení náhradnej rodinnej starostlivosti a pracovníkov dobrovoľníckych zariadení, aby si vymenili pri práci s ohrozenými deťmi, s rodinou, ktorá sa ocitla v kríze.

Prítomní medzi sebou privítali Mgr. Moniku Flašíkovú-Beňovú, podpredsedníčku VÚC Bratislava, Ing. Jozefa Turčányho, výkonného podpredsedu ZMOS-u, Mgr. Ivanu Pipíškovú, zástupkyňa z Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny, ktorí sa prihovorili zúčastneným svojimi príhovormi, v ktorých zdôraznili potrebu zmien v práci s rodinou.

O spolupráci UPSVR Bratislava V s akreditovanými subjektami a realizácii priorít, ktoré si úrad stanovil, hovorila PhDr. Margita Putzová. Úvahy o tom, ako pracovať „so zlými deťmi“ a ich blízkymi ľuďmi v systéme sociálnej starostlivosti, predniesli PhDr. Ida Želinská a Mgr. Magdaléna Kubešová z DeD Pohoda v Bratislave. Na konferencii odznelo ešte 8 ďalších príspevkov, ktoré dali prítomným nahliadnuť do praxe pri sanácii rodinného prostredia, do prvých skúseností s rodinnými konferenciami na Slovensku, do práce s rodinou detí s poruchami správania a podobne.

Za spoluprácu pri zorganizovaní konferencie Mosty k rodine ďakujeme spoločnosti Technopol Servis, a.s. .

autor: Jaroslava Jankovičová, SPDDD Úsmev ako dar

foto: Tomáš Cehlár, SPDDD Úsmev ako dar

Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar

Spoločnosť Úsmev ako dar je najväčšou a najstaršou celoslovenskou neziskovou organizáciou na pomoc a podporu detí z detských domovov a náhradné rodiny.

Logo usmev

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte informácie o našej činnosti a našich projektoch.
Joomla Extensions powered by Joobi

Vy sa pýtate, my odpovedáme...

Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte nás kontaktovať.