Semináre

Pozvánka na odborný seminár: Tvorba plánov sociálnej práce s rodinou

Pozvánka na seminár - Tvorba plánov rodinySpoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar, Výskumno-vzdelávací inštitút prof. Freybergha pre dieťa a rodinu, VŠZaSP sv. Alžbety a Fórum riaditeľov a zamestnancov detských domovov Vás pozývajú na odborný seminár - Tvorba plánov sociálnej práce s rodinou. Seminár je určený pre sociálnych pracovníkov, terénnych sociálnych pracovníkov, psychológov a iných odborníkov, ktorí pracujú s rodinami. Seminár realizujeme v troch mestách, môžete si vybrať, ktorého sa zúčastníte:

Čítať viac...

Pozvánka na odborný seminár Práca s genogramom a ekomapou

VzdelávanieSpoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar Výskumno-vzdelávací inštitút prof. Freybergha pre dieťa a rodinu, VŠZaSP sv. Alžbety a Fórum riaditeľov a zamestnancov detských domovov Vás pozývajú na odborný seminár Práca s genogramom a ekomapou. Seminár sa uskutoční v troch mestách - 10. 10. 2018 / Nitra, 12. 10. 2018 / Košice, 19. 10. 2018 / Zvolen. 

Čítať viac...

Pozvánka na odborný seminár - Práca s rodinou v prirodzenom prostredí

Pozvánka na odborný seminár - Práca s rodinou v prirodzenom prostredíSpoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar, Výskumno-vzdelávací inštitút prof. Freybergha pre dieťa a rodinu, VŠZaSP sv. Alžbety a Fórum riaditeľov a zamestnancov detských domovov Vás pozývajú na odborný seminár Práca s rodinou v prirodzenom prostredí. Seminár sa uskutoční v troch mestách na Slovensku - 13. a 14. 9. 2018 - Košice, 20. 9. 2018 - Nitra, 27. 9. 2018 - Zvolen.

Čítať viac...

Pozvánka na seminár: Ako hovoriť, aby deti počúvali...II.

boy mumMilí priatelia, v mesiaci máj pre Vás pripravujeme seminár na tému: Ako hovoriť, aby deti počúvali...II. (seminára sa môžete zúčastniť aj v prípade, že ste seminár č.I neabsolvovali).

Účastníci sa dozvedia o:
· efektívnej komunikácii, komunikačných štýloch
· zložkách komunikačného procesu
· neverbálnej komunikácii
· spôsoboch zlepšovania komunikácie
· bariérach v komunikácii s deťmi a mládežou
· konštruktívnych riešeniach konfliktov a problémov

Čítať viac...

Ponuka: Preventívny program FILIPKO

filipkoPreventívny program FILIPKO pomáha formovať postoje vo vzťahu k návykovému a rizikovému správaniu. Školenie je určené pre: vychovávateľov, pedagógov, špeciálnych pedagógov, psychológov, dobrovoľníkov, ktorí vykonávajú alebo budú vykonávať prevenciu pre deti do 10. roku života (predškolákov a deti na I. stupni základných škôl). 

Školenie realizujeme v troch mestách - V Nitre, Ružomberku a v Košiciach. Môžete si vybrať, ktorého sa zúčastníte.

Čítať viac...

Pozvánka na seminár: Emocionálne zranené dieťa – otázky a odpovede z praxe

zranene dietaMilí priatelia, pozývame Vás na odborný seminár: Emocionálne zranené dieťa – otázky a odpovede z praxe. Obsahom seminára budú špecifiká vnímania a prežívania emocionálne zraneného dieťaťa, prejavy emocionálnych zranení v správaní, komunikácii a vo vzťahoch, príklady z praxe – tipy a návody ako pomôcť emocionálne zranenému dieťaťu.

Môžete si vybrať z troch termínov: 15. marec v Košiciach, 20. marec v Nitre alebo 27. marec vo Zvolene. Tešíme sa na stretnutie s vami!

Čítať viac...

Pozvánka na odborný seminár Dieťa ako výzva

pics childrenSpoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar a Fórum riaditeľov a zamestnancov detských domovov Vás pozývajú na odborný seminár Dieťa ako výzva, ktorý sa uskutoční v termínoch: 10. november / Zvolen, 27. november / Nitra, 9. november a 16. november / Košice. Seminár odporúčame pre vychovávateľov, profesionálnych rodičov, pracovníkov v oblasti výchovných problémov.

Čítať viac...

Výmena skúseností na Seminári sudcov

Seminar sudcov2017 3Opäť sme s Ministerstvom spravodlivosti spoluorganizovali Seminár sudcov. Stretnutie sudcov, ktorí sa venujú otázkam rodinného práva a poručníckej agendy, sa konalo v Omšení už 14-krát, tentoraz v dňoch 19. - 20.1.2017. Okrem nich sa ho zúčastnili aj zástupcovia Ministerstva spravodlivosti, Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny, Komisára pre deti, Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny, Úradov práce, sociálnych vecí a rodiny, detských domovov, akademickej obce a neštátnych subjektov.

Čítať viac...

Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar

Spoločnosť Úsmev ako dar je najväčšou a najstaršou celoslovenskou neziskovou organizáciou na pomoc a podporu detí z detských domovov a náhradné rodiny.

Logo usmev

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte informácie o našej činnosti a našich projektoch.

Joomla Extensions powered by Joobi

Vy sa pýtate, my odpovedáme...

Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte nás kontaktovať.