Čo pre Vás znamená rodina?

Partnerstvo s TPD

Spolupráca s TPD presahuje 2 desaťročia

TPD-2013Spoločnosť TPD je jedným z našich najstarších partnerov vôbec. Už od nášho vzniku v roku 1991 nám pomáha v zlepšovaní kvality života detí v detských domovoch, kedy nám pomáhali zariaďovať nové zrekonštruované detské domovy rodinného typu. Keďže sa domovy zmenili z internátneho typu na typ rodinný, dary v podobe elektorspotrebičov prišli veľmi vhod.

Dnes nám pomáhajú pri pomoci aj rodinám v kríze a dnes už aj rodinám a deťom v našich krízových centrách a domoch na pol ceste.

 "Bolo to už dávno, asi pred 20 rokmi, keď nás prvýkrát oslovili z občianského združenia Úsmev ako dar, či by sme im  vedeli pomôcť s výmenou starých elektrospotrebičov za nové v jednom detskom domove. Úspešne sme podnikali, mali sme dve malé deti, a preto sme vôbec neváhali pomôcť deťom, ktoré to šťastie nemali, aby sa o nich mohli postarať ich vlastní rodičia, a to už z rôznych dôvodov. Takmer každý rok sme sa zúčastňovali na vianočných koncertoch, kde sme sa stretávali s vedením združenia, mali sme možnosť vidieť rásť niektoré deti, ktoré sa aktívne každý rok podieľali  na príprave programu. Našou snahou bolo a je pomôcť týmto deťom zaradiť sa do pracovného procesu po opustení školských lavíc, nie vždy je to však úspešné, ale dvere u nás majú vždy otvorené. Vážime si prácu ľudí, ktorí sa vedia starať o opustené deti, je to záslužná práca a veríme, že naša rodinná spoločnosť TPD, v ktorej pracujú naši dnes už dospelí synovia,  bude aj naďalej spolupracovať zo Združením Úsmev ako dar,  minimálne ďalších 20 rokov." hovorí pani Zuzana Majtánová.

Fotogaléria pomoci:

Centrum pre obdnovu rodiny Dorka - Zvolen:

spotrebice dorka zv 001spotrebice dorka zv 003spotrebice dorka zv 005spotrebice dorka zv 007spotrebice dorka zv 008spotrebice dorka zv 010spotrebice dorka zv 014spotrebice dorka zv 018

 

Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar

Spoločnosť Úsmev ako dar je najväčšou a najstaršou celoslovenskou neziskovou organizáciou na pomoc a podporu detí z detských domovov a náhradné rodiny.

Logo usmev

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte informácie o našej činnosti a našich projektoch.
Joomla Extensions powered by Joobi

Vy sa pýtate, my odpovedáme...

Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte nás kontaktovať.