Najmilší koncert roka

NAJMILŠÍ KONCERT ROKA

V roku 1990 vznikla tradícia Najmilšieho koncertu roka. Ide o celoslovenskú prehliadku umeleckých vystúpení detí z detských domovov a náhradných rodín. Podujatie dáva deťom priestor na prezentáciu svojho nadania a nesie sa v duchu spoločného hesla: „Toto som ja!“.

Prehliadka ponúka deťom priestor, aby prostredníctvom umenia vyjadrili svoje postoje, pocity, túžby a sny. Skúsenosť sebavyjadrenia a následného ocenenia môže opusteným deťom pomôcť, aby rozpoznali vlastnú hodnotu a znovu si začali vážiť sami seba. Príležitosť verejne vystúpiť je pre deti zároveň motiváciou, aby sa venovali rôznym umeleckým žánrom a pestovali svoju vôľu, ktorú neskôr budú môcť využiť pri dosahovaní životných cieľov. Záverečnej prehliadke, ktorá sa každoročne koná v Bratislave, predchádza päť regionálnych kôl, v rámci ktorých sa predstavia nadané deti z jednotlivých krajov. Najzaujímavejšie čísla odborná porota zaradí do reprezentatívneho celoslovenského kola. Všetky koncerty moderujú známi slovenskí moderátori a program dopĺňajú vystúpenia profesionálnych umelcov.  
Najmilší koncert roka sa už 23 rokov teší veľkému záujmu zo strany detí, vychovávateľov a  verejnosti. Pre všetkých je to príležitosť otvorene komunikovať a potešiť sa spoločným umeleckým zážitkom.

Fotogaléria z minulých rokov:

               

Vystúpenia na Najmilšom koncerte boli plné dobrej nálady, ale aj emócií

Finále Najmilšieho koncertu roka 2019Bratislava 28. mája – Pódium bratislavského Divadla Aréna sa znovu rozžiarilo najdojímavejšími vystúpeniami. Hlavnými hviezdami 29. ročníka Najmilšieho koncertu Úsmevu ako dar totiž bolo 80 detí z detských domovov a náhradných rodín, ktoré ukázali svoj spevácky, tanečný, recitačný aj herecký talent. Svojimi predstaveniami dodali dospelým dávku pozitívnej energie a domov si odniesli nezabudnuteľný zážitok. Podujatie sa konalo pod záštitou ministra práce, sociálnych vecí a rodiny SR Jána Richtera.

Čítať viac...

Úsmev ako dar v Nitre oslávila 20 rokov počas koncertu, ktorý treba počúvať srdcom – Najmilší koncert roka v Nitre

Najmilší koncert roka v Nitre 2019Nie sú profesionáli, no aj napriek tomu majú v sebe odhodlanie a túžbu niečo dokázať. Aj tento rok vystúpili deti z centier pre deti a rodiny a náhradných rodín nitrianskeho kraja na Najmilšom koncerte roka v Nitre, ktorý sa konal 5. mája 2019 v Starom divadle Karola Spišáka v Nitre.

Čítať viac...

Radosť na Najmilšom koncerte v Košiciach

NKRV sobotu, 30. marca 2019 o 14:00, sa už tradične uskutočnil ďalší ročník Najmilšieho koncertu roka v Divadelnej sále na Jedlíkovej 7 v Košiciach. Prostredníctvom tanca, piesní, hudobných nástrojov, ako aj dramatickej tvorby sa na ňom odprezentovali talentované deti a mládež z centier pre deti a rodiny a náhradných rodín z východného Slovenska.

Diváci potleskom vítali vždy nových vystupujúcich deti i vychovávateľov. Melancholické piesne striedali hip hopové tance, rómske tance sa míňali s folklórom, doplnené o komentáre moderátorky Liany Ivanovej. Nervózne úsmevy vystupujúcich detí a radostné tváre divákov dotvárali celkový dojem koncertu. Talentovanosť detí ocenili i samotný organizátori, a to v závere koncertu odovzdaním diplomov a malých darčekov, ktoré dostali z rúk svojich anjelov - dobrovoľníkov. Samotný koncert ponúkal množstvo pekných momentov, kedy mohli byť účinkujúci na seba právom hrdí a vážiť si svoje umelecké výkony.

Čítať viac...

Na javisku som to ja!

Najmilší koncert rokaPočas aprílových sobôt sa postupne uskutočnil Najmilší koncert roka 2019 v troch mestách – Košiciach, Prievidzi a Trnave. Ide o celoslovenskú prehliadku umeleckých vystúpení detí z Centier pre deti a rodiny (bývalé detské domovy), náhradných a sociálne slabých rodín. Podujatie dáva deťom priestor na prezentáciu svojho talentu a nadania formou spevu, hry na hudobný nástroj, tanca, ale aj iných, zaujímavých činností. 

Atmosféra bola počas koncertov výborná, deti (nielen) z detských domovov zaplnili hľadiská jednotlivých sál a mohli tak spoločne so svojimi vychovávateľmi sledovať a podporovať svojich rovesníkov a kamarátov. Diváci mohli spoločne s odbornou porotou, ktorá posúva najlepšie vystúpenia na záverečný Galavečer do Bratislavy, sledovať vynikajúce vystúpenia jednotlivcov, ale i viacčlenných skupín.

Čítať viac...

Najmilší koncert roka v Košiciach

Pozvánka na Najmilší koncert rokaUž túto sobotu 30. marca 2019 o 14:00 sa uskutoční ďalší ročník Najmilšieho koncertu roka v Košiciach, kde sa odprezentujú talentované deti a mládež z Centier pre deti a rodiny a náhradných rodín z východného Slovenska. Umelecké vystúpenia budú pestrým výberom tancov, piesní, dramatickej tvorby i hry na hudobný nástroj z tvorby samotných detí či vychovávateľov.

Srdečne pozývame všetkých nadšencov umeleckej tvorby, aby divácky podporili rôznorodosť umeleckého nadania detí a strávili s nimi príjemné sobotňajšie popoludnie.

„Podujatie bude realizované s finančnou podporou Košického samosprávneho kraja. „

Rozdali radosť a na pódiu nechali aj kúsok srdiečka

Najmilší koncert je šanca predviesť svoj talentBratislava 8. júna 2018 – Poctivo a s nadšením nacvičovali umelecké vystúpenia, aby čo najlepšie predviedli, čo všetko dokážu. Takmer 60 nádejných hercov, spevákov, tanečníkov z detských domovov a náhradných rodín si užilo javisko bratislavského Divadla Aréna vo veľkom štýle! 28. ročník Najmilšieho koncertu  Úsmevu ako dar nesklamal, diváci dostali dávku tej najpozitívnejšej energie, ktorú dokážu odovzdať dospelým práve deti.

Celoslovenská prehliadka umeleckých vystúpení detí z detských domovov a náhradných rodín má za sebou bohatú históriu, tradícia Najmilšieho koncertu Úsmevu ako dar vznikla ešte v roku 1990. Podujatie ponúka priestor, aby deti prostredníctvom umenia vyjadrili svoje pocity, túžby, postoje a sny.

Čítať viac...

Koncert plný snov – Najmilší koncert roka

NKR Nitra 2018 Nie sú profesionáli, no ich umelecké vystúpenia majú v sebe odhodlanie a túžbu niečo dokázať. Aj tento rok vystúpili deti z detských domovov a náhradných rodín nitrianskeho kraja na Najmilšom koncerte roka v Nitre v nedeľu 8. apríla 2018 v Starom divadle Karola Spišáka v Nitre. Počas nedeľného popoludnia tu deti predviedli svoj talent v oblasti spevu, tanca, prednesu poézie, prózy či dokonca rapu. Chvíle strávené na pódiu boli pre ne nezabudnuteľným zážitkom i odmenou za vynaložené úsilie, ktoré svojim umeleckým číslam venovali. 

Čítať viac...

Finále Najmilšieho koncertu roka 2017. Talent im nechýba, chýba im čosi iné

2017 NKR 010Najmilší koncert roka je prehliadkou umeleckých talentov detí z detských domovov a náhradných rodín. Už po 27. krát vystúpili deti na profesionálne javisko, aby tu prostredníctvom rôznych umeleckých žánrov vyjadrili, čo cítia, čo ich zaujíma a čo prežívajú. Talent im rozhodne nechýba. Chýba im čosi iné – rodina.

Celoslovenské finále Najmilšieho koncertu roka (NKR) sa uskutočnilo vo štvrtok 8. júna 2017 o 18.00 hod. v bratislavskom Divadle Aréna. Predchádzalo mu šesť regionálnych kôl v Košiciach, Prievidzi, Zvolene, Ružomberku, Nitre a Trnave, kde sa predstavilo spolu 351 detí z 61 detských domovov a ďalších zariadení náhradnej starostlivosti.

Čítať viac...

Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar

Spoločnosť Úsmev ako dar je najväčšou a najstaršou celoslovenskou neziskovou organizáciou na pomoc a podporu detí z detských domovov a náhradné rodiny.

Usmev logo white text

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte informácie o našej činnosti a našich projektoch.
Joomla Extensions powered by Joobi

Vy sa pýtate, my odpovedáme...

Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte nás kontaktovať.