Radosť z tvorby a objavovania

Pod týmto názvom sa niesol projekt pre náhradné rodiny a rodiny zo sociálne znevýhodneného prostredia s podporou Magistrátu hlavného mesta Bratislavy. S rodinami a s deťmi sme pravidelne a systematicky pracovali na rozvoji sociálnych a životných zručností.

Mesačne sa s náhradnými rodinami stretávame v Klube náhradných rodín, v priebehu mesiaca rodinám poskytujeme sociálne poradenstvo.

S deťmi zo sociálne znevýhodneného prostredia sa pravidelne stretávame v klube Fortunáčik v ubytovni Fortuna. V našich aktivitách s deťmi sa zameriavame na rozvoj prosociálneho správania, rozvoj životných zručností, vytváraní návykov a upevňovaní kamarátskych vzťahov. Rodičom poskytujeme sociálne a výchovné poradenstvo.

S cieľovou skupinou sme zrealizovali dve víkendové pobyty v Radave. Počas víkendovky sme mali možnosť deti bližšie spoznať a vytvorili sme priestor na upevňovanie kamarátskych vzťahov.

Deti si mohli vyskúšať let balónom.

Zahrali si futbal.

A maľovali ...

... maľovali ...

a maľovali.

Autor: Martina Kravárová

Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar

Spoločnosť Úsmev ako dar je najväčšou a najstaršou celoslovenskou neziskovou organizáciou na pomoc a podporu detí z detských domovov a náhradné rodiny.

Logo usmev

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte informácie o našej činnosti a našich projektoch.
Joomla Extensions powered by Joobi

Vy sa pýtate, my odpovedáme...

Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte nás kontaktovať.