Я студент з України і мені потрібна допомога

Rok 2011 je vyhlásený za rok dobrovoľníkov. Cieľom je zvýšiť povedomie o dobrovoľníckej práci nielen u mladých ľudí, zlepšovať kvalitu dobrovoľníckych činností a v neposlednom rade aj zvyšovať význam a povedomie o dobrovoľníctve. V zahraničí je dobrovoľnícka práca omnoho viacej cenená ako u nás, v niektorých organizáciách dokonca vedú poradovníky na dobrovoľnícke miesta. My v Prievidzskej pobočke Úsmev ako dar máme to šťastie, že naši dobrovoľníci sú môžeme konštatovať o „ krok vpred“.

Dobrovoľnícku prácu považujú za svoje poslanie, kde odmenou za vykonanú prácu sú im šťastné pohľady detí pri ich návštevách v detských domovoch a teambuildingové stretnutia, keďže si plne uvedomujeme, že dobrovoľnícka práca musí byť pravidelne vyhodnocovaná aby dobrovoľníci nestratili motiváciu a sily do ďalších činností.

Dôkazom je aj akcia, ktorú zorganizovali naši dobrovoľníci Úsmevu ako dar v Prievidzi pod názvom Úsmev ako čaj počas januárového víkendu od 29.1. do 31.1. Dobrovoľníci si dopredu pripravili horúci ovocný čaj a podávali ho v poobedňajších hodinách od 13:00 do 16:30 sánkujúcim sa deťom a ich rodičom na populárnom „ihrisku“ v Čiernom meste. Spočiatku ľudia nevedeli, o čo ide, neskôr si zvykli a dokonca sa začali pýtať, či sa čaj bude podávať aj nabudúce. Rodičia, deti aj dobrovoľníci sa pri príprave, podávaní aj pití čaju zabavili a dokázali vytvoriť príjemnú až rodinnú atmosféru pri horúcom nápoji. Sánkujúci aj sami od seba chceli prispievať, hoci sme to neprijímali ani nevyžadovali. Vraví Martina Hirtlová, jedna z dobrovoľníčok, ktorá sa akcie zúčastnila. „Pochvaľovali si, deti sa bavili a vďaka teplému čaju ostali vonku aj dlhšie, takže nepresedeli polročné prázdniny doma. Dostali sme veľmi pozitívne ohlasy“.
Cieľ našej akcie, ktorým bolo dostať Úsmev ako dar viacej do povedomia ľudí sa nám podaril aj vďaka priateľskému prístupu, ktorý si naši dobrovoľníci so sánkujúcimi deťmi a ich rodičmi vytvorili.

PD

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.