Я студент з України і мені потрібна допомога

Deti z detských domovov a z náhradných rodín opäť predvedú svoj talent na Najmilšom koncerte roka. Deti majú za sebou vystúpenia na regionálnych kolách a tie najlepší uvidíte 29. Mája na DVOJKE ako záznam z Novej budovy SND. Tešiť sa môžete na Adelu Banášovú, Sajfu, Romana Pomajba, Oľgu Záblackú, Štefana Skrúcaného, Andreja Bičana, Ivetu Malachovskú, Petru Bernasovskú, Romana Juraška, Evu Arvayovú, Katarínu Brychtovú či Patríciu Jariabkovú-Garajovú. Vystúpi Robo Grigorov a tanečná skupina Old School Brothers.

Najmilší koncert roka sa už 20 rokov snaží upriamiť pozornosť verejnosti na talent detí v detských domovoch a odbúrať predsudky voči týmto deťom. Ľudia môžu vidieť, že sú šikovné, že sú rovnaké ako iné deti, ale mali jedinú smolu – nemohli vyrastať so svojimi rodičmi.

Podporte aj vy naše aktivity pre deti z detských domovov a deti z náhradných rodín, zaslaním SMS správy v tvare DMS USMEV na číslo 877 nám pošlete 1 €, vďaka ktorému môžeme napĺňať naše motto… aby každé dieťa malo rodinu. Ďakujeme. Cena Darcovskej SMS správy je 1 €. Viac informácií na www.darcovskasms.sk *

„V prvej fáze sme chceli prostredníctvom koncertu predstaviť detské talenty, ale postupne sme zistili, že umenie je aj prostriedok na liečenie detskej dušičky. Prostredníctvom svojich vystúpení deti získavajú späť stratenú sebaistotu a sebadôveru,“ hovorí Jozef Mikloško, predseda spoločnosti Úsmev ako dar, ktorá koncert organizuje.

Najmilší koncert roka začal 7 regionálnymi kolami, na ktorých deti prezentovali talent v kategóriách spev, tanec, hra na hudobný nástroj, dramatická tvorba či scénický tanec. Najlepšie vystúpenia predviedli deti 18. mája v Bratislave v Novej budove SND. Finálový večer odvysiela STV na Dvojke 29. mája o 17.00.

„Takéto podujatia mi dodávajú energiu, takže ak o nich viem včas, vždy im dám prednosť pred inými akciami. Rada sa zapájam do projektov, ktoré robia iným radosť,“ povedala Adela Banášová o svoje spolupráci s Úsmevom ako dar.

Andrej Bičan hovorí, že sa vždy vďačne zúčastňuje charitatívnych podujatí: „Som vďačný za každú charitatívnu akciu, ktorej sa môžem zúčastniť – či je to koncert Úsmevu ako dar alebo návšteva detskej onkológie. Účasť na takýchto podujatiach je mojím poďakovaním Vyššej moci za to, že mňa takéto situácie v živote obišli a že snáď obídu aj moje deti.“

Katarína Brychtová pozná osudy detí z detských domovov dôverne. „Vďaka Úsmevu ako dar a Pošte pre teba som stále v kontakte s ľuďmi, ktorí vyrastali v detskom domove a doteraz sa stretávajú s predsudkami zo strany ľudí. Mnohí sa radšej nepriznávajú, že boli v domove, hanbia sa za to, čo je veľká škoda. Aj náhradní rodičia riešia stále problém, ako okolie príjme to, že prijali dieťa z detského domova. V tomto smere je na Slovensku stále veľa práce.“

Keďže ide o 20. výročie koncertu, v SND vystúpia aj talenty z minuloročných koncertov, napríklad známa Gyongy Bodišová, ktorá očarila porotu počas súťaže Slovensko má talent či Lacko Bubnár, ktorý sa dnes venuje opernému spevu a spieval aj s Petrom Dvorským.

Autor: Andrea Hajdúchová

Foto: Matúš Lago, www.matuslago.sk

* Darcovská SMS správa je správa, ktorú zákazník prijme a ktorá je spoplatnená sumou 1 €. Obdarovaný dostane 96% ceny z každej darcovskej SMS správy. Zákazník, ktorý chce podporiť dobrú vec, musí poslať SMS správu v tvare DMS HESLO (DMS medzera HESLO) na číslo 877 spoplatnenú bežnou cenníkovou cenou operátora.

Text vysvetľujúci výpočet ceny DMS správy:

Darcovská SMS správa, ktorú zákazník prijme, je spoplatnená sumou 1 €. Obdarovaný dostane 96% ceny z každej darcovskej SMS správy.

Zákazník, ktorý chce podporiť dobrú vec, musí poslať SMS správu v tvare DMS HESLO na číslo 877 spoplatnenú bežnou cenníkovou cenou operátora.

Darcovská SMS správa zákazníka s predplateným paušálom nepodlieha dani z pridanej hodnoty (DPH), a preto jej konečná cena je 1 €. Zákazník, ktorý si kúpi predplatenú kartu zaplatí DPH pri jej zakúpení, preto konečná cena darcovskej SMS správy zákazníka s predplatenou kartou (Prima, Orange Click, Easy) je očistená o DPH a činí 0,84 €. Od zákazníka s predplateným paušálom dostane obdarovaný 0,96 € a od zákazníka s predplatenou kartou 0,80 €. Mobilní operátori odvádzajú 100% z každej darcovskej SMS správy.

Ak zákazník pošle SMS správu v nesprávnom tvare, obdrží hlásenie s upozornením, že zadal nesprávny text. Darcovská SMS správa mu účtovaná nebude.

Viac informácií o Projekte DMS nájdete na www.darcovskasms.sk.

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.