Я студент з України і мені потрібна допомога

Daruj Obed

Pandémiou trpia deti aj ich rodičia. Mnohí rodičia stratili prácu. Najohrozenejšími sa stali osamelé mamky s deťmi. Práve keď sú v chorobe, v covidovej karanténe s deťmi doma, mnohým z nich nemá kto nakúpiť základné potraviny, hygienické potreby, vybrať predpísané lieky z lekárne či dokúpiť voľnopredajné lieky určené lekárom. Mnohé z nich nemajú nikoho blízkeho, kto by im finančne a asistenčne pomohol.  Príchodom omikronovej vlny zabezpečujeme teplý obed pre 46 detí každý druhý deň. Denne priemerne 5-tim rodinám realizujeme nákup potravín a zabezpečujeme lieky.

Daruj obed v Košiciach

Aktuálna situácia nás vedie k tomu, že chorej rodine potrebujeme okrem teplého obeda doručiť aj základné potraviny a potrebné lieky. Prispením / darovaním 2,30,- EUR daruješ jeden teplý obed dieťaťu v Košiciach, pre ktoré je to v čase pandémie častokrát jediné teplé jedlo denne. Priemerný nákup potravín a liekov pre 4- člennú rodinu stojí 70 – 110 EUR týždenne.

Ako darovať

Prostredníctvom darovacej brány na Darujme:

V mene detí a rodín ďakujeme!

Pre platbu zo zahraničia

IBAN: SK4031000000004350134306
Názov účtu prijímateľa: Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar
SWIFT CODE/ BIC CODE banky: LUBASKBX

Spolu dokážeme viac

Mám reštauráciu a chcem pomôcť

Pridajte sa do našej siete partnerských reštaurácií projektu Daruj obed v Košiciach a pomáhajte deťom a rodinám v núdzi. Kontaktujte nás na t.č. 0903 63 05 05.

Varíme vďaka

Labas
Labas

Pán Marek Michlovič Michalovce 

a všetkým dobrosrdečným darcom!