Я студент з України і мені потрібна допомога

Celé Slovensko – Deti z detských domovov a z náhradných rodín opäť predvedú svoj talent na Najmilšom koncerte roka. Regionálne kolá sa začínajú tento víkend v Prievidzi a v Košiciach, koncert vyvrcholí slávnostným finále 18. mája v novostavbe SND. Vysielať ho bude aj Slovenská televízia 29. mája.

Najmilší koncert roka sa už 20 rokov snaží upriamiť pozornosť verejnosti na talent detí v detských domovoch a odbúrať predsudky voči týmto deťom. Ľudia môžu vidieť, že sú šikovné, že sú rovnaké ako iné deti, ale mali jedinú smolu – nemohli vyrastať so svojimi rodičmi.

„V prvej fáze sme chceli prostredníctvom koncertu predstaviť detské talenty, ale postupne sme zistili, že umenie je aj prostriedok na liečenie detskej dušičky. Prostredníctvom svojich vystúpení deti získavajú späť stratenú sebaistotu a sebadôveru,“ hovorí Jozef Mikloško, predseda spoločnosti Úsmev ako dar, ktorá koncert organizuje.

Najmilší koncert roka začína regionálnymi kolami, deti počas nich prezentujú svoj talent v kategóriách ako spev, tanec, hra na hudobný nástroj, dramatická tvorba či scénický tanec. Najlepšie vystúpenia z regionálnych kôl potom deti predvedú 18. mája v Bratislave v novostavbe SND. Finálový večer bude vysielať aj STV na Dvojke 29. mája o 17.00.

Adela Banášová nám pomohla opäť aj s výrobou rádio a TV spotov, Ďakujeme,

O kampani sa ozviete viac TU.

Keďže ide o 20. výročie koncertu, v SND vystúpia aj talenty z minuloročných koncertov, napríklad známa Gyongy Bodišová, ktorá očarila porotu aj počas súťaže Slovensko má talent či Lacko Bubnár, ktorý sa venuje dodnes opernému spevu a spieval aj s Petrom Dvorským.

Jednotlivé kolá, ale najmä finálový večer budú moderovať osobnosti, ktoré už dlho spolupracujú so spoločnosťou Úsmev ako dar, a to najmä Adela Banašová, Sajfa, Roman Pomajbo, Oľga Záblacká, Štefan Skrúcaný, Andrej Bičan, Katarína Brychtová či Patrícia Jariabková-Garajová.

„Takéto akcie mi dodávajú energiu, takže ak o nich viem včas, vždy im dám prednosť pred inými podujatiami. Rada sa zapájam do projektov, ktoré robia iným radosť,“ hovorí Adela Banášová o svoje spolupráci s Úsmevom ako dar.

Najmilší koncert roka v regiónoch:

Košice: 11.4. Divadlo Cassia Dance, o 15.00, moderuje: Katarína Brychtová, vystúpia: Robo Papp, Bystrík, Denis Lacho

V týchto pobočkách radi privítame i verejnosť:

Trnava: 18.4. o 15.00 Materiálnotechnická fakulta STU, vystúpi: Dominika Mirgová

Prešov: 9.5. o 15.00, Divadlo Jonáša Záborského, hosť: Peter Bažík, Michaela Pappová

Prievidza: 10.4. o 15.00 v DK Prievidza, moderuje: Hanka Bendová, hosť: Mayo

Žilina: 17.4. o 15.00 v Bábkovom divadle ZA, moderujú herci divadla, vystúpi Katka Koščová

Banská Bystrica: 2.5. o 15.00 v DK v Ban. Bystrici

Nitra: 25.4. o 15.00 Staré divadlo Karola Spišáka, moderuje Andrej Bičan

BRATISLAVA: – finále v novostavbe SND 18.5. o 19.00

moderujú: Adela Banášová, Sajfa, Iveta Malachovská, Roman Pomajbo, Šarkan, Štefan Skrúcaný, Petra Bernasovská, Oľga Záblacká, Katka Brychtová, Andrej Bičan, Paťa Jarjabková/Garajová
vystúpia: Old Schools Brothers, baletné štúdio Magdy Thierovej a ďalší.

Autor: Andrea Hajdúchová

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.