Я студент з України і мені потрібна допомога

Letné prázdniny sa skončili a deti nám už nastúpili do školy. Rodičia nakupujú školské a výtvarné potreby, všetko, čo im deti zo školy doniesli na zozname od triednych učiteľov. Deti spomínajú na všetky krásne a veselé chvíle, ktoré cez prázdniny zažili, na všetky huncútstva, ktoré spolu s kamarátmi vyviedli. Pozerajú fotky, píšu si s novými priateľmi na sociálnych sieťach. Nechce s im veriť, že všetko sa už skončilo a nastal čas učenia, písomiek a školskej driny.

Všetky letné aktivity Úsmevu sú vyvrcholením celoročnej Anjelskej činnosti našich dobrovoľníkov s deťmi v Centrách pre deti a rodiny (bývalé detské domovy), vyvrcholením celoročnej práce s náhradnými rodinami a ich deťmi. Nezabúdame však ani na sociálne slabé a ohrozené rodiny, aj pre ne sme pripravili počas letných prázdnin niekoľko pekných pobytov a výletov ale aj denných táborov. Cez prázdniny sme pre deti zrealizovali 22 týždňových táborov a 15 víkendoviek po celom Slovensku.

 Tieto pobyty sú nielen príležitosťou deťom ukázať pekné miesta a zákutia rodnej krajiny, ale aj miestom, kde sa učia vlastnej sebahodnote, vyrovnávajú sa so svojou etnicitou, učia sa rôznym zručnostiam, ktoré budú potrebovať po odchode z detského domova. Dávame deťom priestor na ich vlastný rozvoj, cez zážitkové aktivity im dávame pocit jedinečnosti, posilňujeme ich sebavedomie a sebahodnotu. Deti zo sociálne znevýhodneného prostredia sú často krát ochudobnené o bezstarostné detstvo, ale aj oni si zaslúžia byť deťmi, ktoré veria na zázraky. Aj o tom sú naše tábory.

Teší nás, že sa tu deťom páči, radi sa na naše tábory vracajú, či už stále ako deti alebo neskôr ako vedúci. 15 – ročný Patrik spomína: „Neviem povedať, čo sa mi tu najviac páčilo. Spolu sme všetko robili, varili, športovali, učili sa a aj starali sa o seba. Bola to veľká zábava a o rok chcem ísť zase.“ „Toto boli moje najkrajšie prázdniny, a ďakujem, že som mohla ísť a prosím, chcem ísť aj nabudúce cez prázdniny.“ Usmieva sa 8 – ročná Majka.

Ďakujeme všetkým partnerom, sponzorom, dobrovoľníkom a našim priateľom za pomoc s realizáciou našich letných aktivít. Ďakujeme aj všetkým zamestnancom spoločností, ktorí sa zapojili do zbierky stravných lístkov alebo venovali svoj voľný čas, prišli medzi nás a pripravili pre naše deti krásny a nezabudnuteľný program.

Už teraz sa tešíme na leto 2020!

Leto 2019  Leto 2019  Leto 2019 Leto 2019  Leto 2019    

 

 

 

Leto 2019 Leto 2019  Leto 2019

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.