Я студент з України і мені потрібна допомога

Najmilší koncert roka – Mesiac apríl sa pre Úsmevácku pobočku v Prievidzi niesol v duchu superhrdinov. Presne taká bola tohtoročná téma Najmilšieho koncertu roka, ktorý sa konal v sobotu 9. apríla v miestnom Dome Kultúry. Zúčastnili sa ho deti detských domovov z Trenčianskeho kraja, ktoré si pre divácke publikum, ktoré tvorila široká verejnosť, dobrovoľníci a taktiež ich priatelia a známi, pripravili pestrý program.

Prípravy a koordinácia boli hektické, dobrovoľníci a aj vedenie organizácie museli konať ako jeden pevný tím, ale výsledok stál za to. Predsa len, toto bol už 10. ročník regionálneho kola. Všetkých zúčastnených, ktorých bolo viac ako 280, privítala sála vyzdobená farebnými balónikmi a stuhami, ktorej kraľoval pestrofarebný a hlavne nápaditý plagát PÁRTY SUPERHRDINOV z dielne dobrovoľníkov. Predtým, ako sa vôbec začali samotné vystúpenia jednotlivcov alebo skupín, sa deti mohli zabaviť v priestoroch Domu Kultúry pri spoločných hrách, kreslení a vyrábaní v tvorivej dielni, pri fotení sa so svojimi obľúbenými superhrdinami či v maškrtení na recepcii.

To, čo si deti a mládež pripravili, bolo naozaj dych vyrážajúce. Diváci mohli vidieť vystúpenia od spevu cez hru na rôzne netradičné hudobné nástroje, cez recitáciu až po tanec a scénické vystúpenia. Niektoré boli dômyselne prerobené príbehy, ktoré poznáme ešte z čias kolísky, iné pohybom alebo hlasom vyjadrovali to, čo deti a mladí z domovov cítili a cítia.
Programom nás sprevádzal Janko Gordulič. Ako hostí sme privítali Elenu Podzámsku a Mateja Chrena, Tanečný klub Fantastic Elko z Prievidze, Zuzanu Feketeovú a Samuela Macháča. Naše poďakovanie patrí dlhoročnej režisérke NKR Kataríne Cifríkovej.

Pani primátorka Prievidze JUDr. Katarína Macháčková sa zhostila role porotkyne a mesto Prievidza nám už tradične pomohlo s poskytnutím priestorov Domu Kultúry. Svojou návštevou nás poctil Ing. Vladimír Buzalka, riaditeľ úradu TSK. Ďakujeme.

Za seba aj za tím z Úsmevu ako dar chcem vyjadriť jedno veľké ďakujem všetkým, čo nás podporili, všetkým, čo si prišli vychutnať atmosféru príjemných vystúpení, rovnako aj všetkým dobrovoľníkom, ale hlavne deťom, ktoré nás všetkých spojili.

Fotogaléria:

Autor: Michaela Hirtlová, PD

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.