Я студент з України і мені потрібна допомога

Vzdelanie je naša budúcnosť. Vzdelané deti sú naša budúcnosť. V tejto ťažkej pandemickej dobe sa však dostupnosť vzdelávania pre mnohých študentov stala skoro nemožnou. V centrách pre deti rodiny (bývalé detské domovy) je aktuálne nedostatok počítačovej techniky, aby všetky deti a mladí dospelí mohli absolvovať online výučbu. Častokrát je v samostatnej skupine jeden počítač pre viac študentov, ktorí nie sú spolužiaci a tým pádom sa nemôžu spolu naraz učiť. V náhradných rodinách je situácia obdobná, najhoršia je však v sociálne slabých rodinách. Tam bohužiaľ nemajú častokrát ani financie na zaplatenie internetu, nieto ešte na zakúpenie nejakého počítača a musia si pomáhať požičiavaním od spolužiakov, chodia sa učiť k nám do komunitných centier alebo rodinám pomáhajú  susedia.   

Na túto situáciu reagovala aj spoločnosť Alza.sk s.r.o., ktorá po vzore kolegov z Českej republiky darovala našim vybraným rodinám a centrám 20 notebookov určených na dištančnú výučbu detí. V každom regióne sme vybrali študentov, ktorí naozaj túto pomoc urgentne potrebujú.

V týchto ťažkých časoch si Úsmev ako dar neoceniteľne váži akúkoľvek nezištnú pomoc. Pandémia nás ešte viac spojila a dala priestor nielen firmám ale aj jednotlivým ľuďom ukázať, že sa dokážeme spojiť pre dobrú vec a pomôcť tým najzraniteľnejším. Ďakujeme spoločnosti Alza.sk s.r.o. za darovanie 20 notebookov, vďaka nim bude pre mnohých študentov vzdelávanie v tejto ťažkej dobe omnoho dostupnejšie.

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.