Я студент з України і мені потрібна допомога

Dobrovoľníctvo je základná hybná sila aj našej organizácie. Mladí, ktorí chcú pomáhať sú pre nás dôležití, a preto sme pre nich vytvorili vlastný vzdelávací program, Anjelskú akadémiu. Takmer sedemdesiat dobrovoľníkov sa uplynulý víkend (8.-9. apríla 2016) stretlo v Krpáčove na strednom Slovensku, aby si vymenili svoje poznatky a nabrali nové skúsenosti.

Cieľom anjelskej akadémie je poskytnúť naším dobrovoľníkom základné vzdelanie v oblasti psychológie, pedagogiky a sociálnej práce. Dôležitá je aj zážitková forma učenia, ktorá im pomôže spoznať svoje kvality, a tak lepšie preniesť svoje danosti do práce s deťmi. „Všetky aktivity majú svoj význam a zmysel, ale najväčšiu citovú odozvu na ľuďoch vždy zanecháva aktivita, ktorá im pomáha utriediť si životné hodnoty,“ hovorí koordinátorka Anjelskej akadémie Katarína Hlavandová.

Vzdelávací program trvá tri roky a dobrovoľníkov dokonale pripraví na prácu v teréne a rovnako im poskytne aj praktické informácie napríklad ako písať grantové projekty a podobne.

Mladí dobrovoľníci sa opäť stretnú po lete, začiatkom septembra (6. septembra 2016). Vítaní je každý, kto má chuť pomáhať a venovať čas deťom z detských domovov a náhradných rodín.

 aa 2016 foto001aa 2016 foto003aa 2016 foto004

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.