Я студент з України і мені потрібна допомога

V mesiaci november sa konal prvý vzdelávací program PRIDE, ktorý realizovala naša regionálna pobočka v Ružomberku. Prvými účastníkmi boli dvanásti dobrovoľníci, ktorí pôsobia v Anjelskom programe a už viac ako 2 roky pracujú s deťmi z detských domovov. Vďaka absolvovaniu programu PRIDE, tak mali možnosť zvýšiť svoje vedomosti o potrebách detí, ktoré určite zužitkujú nie len vo svojej praxi ale aj vo svojom súkromnom živote.

27 hodinový vzdelávací kurz rozdelený do 9tich stretnutí bol šitý na mieru dobrovoľníkom a viedli ho skúsené lektorky z Banskej Bystrice Jolka Nátherová a Evka Bendíková. Dobrovoľníci boli nadšení a vítali nie len ich teoretické znalosti ale hlavne prežité skúsenosti, ktorými spestrovali vzdelávací program. Počas vzdelávacieho programu dobrovoľníci dostali knihu PRIDE, v ktorej sú obsiahnuté všetky dôležité informácie, ktoré počas vzdelávacieho programu zazneli.

Vďaka vydavateľstvu Epos z Ružomberka sme získali krásne vytlačené knihy, ktoré na poličkách dobrovoľníkov určite nezapadnú prachom! Budú sa k nej vracať, pretože vďaka vzdelávaciemu programu PRIDE získali iný pohľad na problematiku výchovy detí v náhradnej starostlivosti. Veríme, že v blízkej dobe zrealizuje regionálna pobočka v Ružomberku ďalší PRIDE, tento krát pre budúcich náhradných rodičov.

pride pre anjelov 003

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.