Я студент з України і мені потрібна допомога

Úsmev ako dar už 7 rokov školí dobrovoľníkov, ktorí sa rozhodli pracovať s opustenými deťmi, v rámci svojho vzdelávacieho programu Anjelská akadémia. 

Tohtoročná Anjelská akadémia sa konala v dňoch 25.-27. septembra 2015 v rekreačnej oblasti Krpáčovo a zúčastnilo sa jej spolu 85 mladých ľudí z celého Slovenska. 13 z nich zavŕšilo svoje dvojročné štúdium záverečnými skúškami a stali sa čerstvými absolventmi, ktorí majú bohaté znalosti nielen z oblasti sociálnej práce, ale aj psychológie a manažmentu neziskových organizácií. Ako „dobrovoľníci-odborníci“ sú schopní viesť ďalšie tímy dobrovoľníkov a rozšíriť tak zázemie,  ktoré môže deťom v detských domovoch priniesť úľavu v podobe stabilného a dlhodobého podporného vzťahu.

„Študenti Anjelskej akadémie už počas svojho vzdelávania navštevujú deti v detských domovoch, pripravujú pre nich program a trávia s nimi voľný čas, takže sú to ľudia, ktorí majú aj praktickú skúsenosť. Štúdium prehlbuje ich vzdelanie a otvára im širšie súvislosti práce s opustenými deťmi, pretože deti vyrastajúce v detských domovoch majú špecifické potreby,“ vysvetľuje Katarína Hlavandová z Úsmevu ako dar.  

anjelska akademia2

Aké očakávania si mal/a od výcviku?

Anjel z Nitry – nadviazanie nových vzťahov a kontaktov, upevnenie starších vzťahov, zdokonalenie v komunikačných a pedagogických schopnostiach, čerpanie nových informácii v súvislosti s prácou s maloletými.

 

Ako boli tvoje očakávania naplnené?

THE BEST anjelská akadémia – nadmieru som bola spokojná.

 

Aké očakávania si mal/a od výcviku?

Anjel Bratislava – Získať nové užitočné informácie, stretnúť nových ľudí.

 

Ako boli tvoje očakávania naplnené?

Vynikajúco, všetko sa splnilo podľa predstáv.

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.