Я студент з України і мені потрібна допомога

Už o niekoľko dní spoznáme víťazov futbalovej súťaže detí z detských domovov Appelia cup 2011. Súťaž každoročne prebieha niekoľko mesiacov a po vyraďovacích bojoch sa vždy v júni v Tatrách, tentoraz 13 až 15 júna v podtatranskej obci Lučivná, stretnú štyri najlepšie tímy, reprezentanti jednotlivých krajov, ktorí súťažia nie len o putovný pohár Appelia cup, ale aj o veľké množstvo hodnotných cien.

Appelia cup je futbalová súťaž, ktorú organizuje poradenská skupina APPEL Group pre detí z detských domovov z celého Slovenska. Riaditeľom turnaja a zárukou profesionality celej súťaže je športová komentátorská legenda Karol Polák.

Tento rok sa do finále prebojovali deti z trnavského, nitrianského, banskobystrického a prešovského kraja.

Napriek nelichotivej situácii slovenského športu táto súťaž ako keby bola výnimkou a už niekoľko rokov prináša deťom neuveriteľné výzvy a mnohé práve z týchto mladých futbalistov, sa už dnes presadzujú na ligových trávnikoch. „Appelia cup nielen privádza tieto životom skúšané deti k športu, ale učí ich aj k orientácii na dosiahnutie cieľa a preto nie je žiadnym prekvapením, že práve títo mladí futbalisti sa neskoršie veľmi dobre uplatňujú v civilnom živote“ povedal jeden z verných podporovateľov tejto súťaže pán Jozef Mikloško – predseda občianského združenia Úsmev ako dar.

Táto súťaž môže úspešne fungovať len vďaka spoločenskej zodpovednosti súkromných firiem a nadácií, ktorí na túto súťaž prispievajú finančne – generálnym partnerom súťaže je Nadačný fond Slovak Telekom, a.s. Nadácie Pontis. Hlavnými partnermi súťaže sú Nadácia slovenského futbalu a spoločnosť Gratex International.

O čo sa v Tatrách bude bojovať? Okrem nádherných pohárov víťaz súťaže vyzve na Magio pláži v Bratislave futbalové mužstvo osobností alebo skôr zázrakov na priateľský exibičný zápas. Všetky zúčastnené družstvá získajú futbalové lopty od Nadácie slovenského futbalu. Finalisti budú obdarení množstvom sladkostí od spoločnosti Leaf a už vlastne počas celej súťaže si pochutnávajú na skvelom pečivku spoločnosti 7days. Najlepší strelec, hráč a brankár dostane exkluzívne hodinky od firmy TISSOT. Najlepšie družstvo získa víkendový pobyt s plnou penziou v hoteli OKO Nitra. Všetci finalisti otestujú počas voľného dňa vodný svet v AquaCity Poprad. Darčeky pre najlepších poskytli a finančne prispeli aj spoločnosť Alcatel-Lucent, spoločnosť COTY a firma ACIS.

Dlhoročnými podporovateľmi a mediálnymi partnermi sú Hospodárske noviny a zoznam.sk. eľká vďaka patrí majiteľom futbalových štadiónov, ktorí bezodplatne poskytli deťom svoje ihriská a šatne. Špeciálne poďakovanie za dlhoročnú podporu projektu patrí súčasnému prezidentovi slovenského futbalového zväzu pánovi Jánovi Kováčikovi.

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.