Я студент з України і мені потрібна допомога

V dňoch 15 – 20.2. 2015 sa uskutočnil veľký zimný lyžiarsky tábor pre 34 detí z detských domovov Banskobystrického kraja, pod záštitou miestnej pobočky Úsmevu ako dar a za obrovskej pomoci jej úžasných anjelov a dobrovoľníkov. Lyžovačka, na ktorú prišli deti z rôznych kútov stredného Slovenska – Banskej Bystrice, Polomky, Valaskej, Tornale, Tŕnia a Rimavskej Soboty sa konala v Nízkych Tatrách  na chate Poniklec.

Od pondelka do piatka sa deti lyžovali s tímom anjelov a dobrovoľníkov, ktorý bol doplnený o profesionálneho lyžiarskeho inštruktora. Pod jeho dozorom aj začínajúci lyžiari na konci týždňa zvládli zlyžovať celý kopec a nechávali všetkých v obdive nad ich šikovnosťou. Tí skúsenejší a odvážnejší dokonca vyskúšali aj menší skokanský mostík. Niektorých však lyžovačka nelákala a tí sa vybláznili v sánkovacom oddiely. Počas týždňa nemohli chýbať ani hry ako zimný futbal, zápas v biliarde, pingpongu, …  Celý týždeň súťažili deti v družstvách, ktoré si pomenovali, zložili si hymnu, nakreslili si vlajku a vymysleli si vlastný pokrik. O originalitu núdza naozaj nebola.

Posledný večer sme tábor ukončili večerný lyžovaním a obrovskou narodeninovou oslavou, ktorú pripravili deti a oslávenkyňa celý čas nič netušila. Miška okrem krásnej výzdoby a niekoľkých darčekov dostala aj veľkú tortu, ktorú sme dokonca nezvládli celú zjesť. Na záver sme si urobili veľkú diskotéku.
Posledný deň sa vyhodnotilo bodovanie izieb a súťaže, ktoré vyhrala skupinka Tulipány. Za odmenu si mohli vybrať hocičo čo by chceli zažiť. Vybrali si ďalšie spoločné stretnutie v rovnakom zložení. Môžem sa teda tešiť, že sa zo všetkými úžasnými deťmi opäť na podobnej akcii stretneme, a spolu prežijeme ďalšie nezabudnuteľné chvíle.

 

lyziarsky BB 2015 004lyziarsky BB 2015 005lyziarsky BB 2015 006lyziarsky BB 2015 007

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.