Я студент з України і мені потрібна допомога

Za zaznenia slovenskej hymny a veľkého potlesku účastníkov sa 1. mája 2014 v Areály Technickej univerzity v Herľanoch odštartoval už 16. ročník bežeckého podujatia s názvom Domovácke kilometre uja Peťa. Všetci bežci  a bežkyne s rukou na hrudi slávnostne prisahali športovú férovosť a ohľaduplnosť k ostaným svojim súperom.

S prvou salvou pištole prekročili štartovaciu rovinku prvé nesmelé kroky najmenších detí. Každý ďalší výstrel znamenal vyššiu súťažnú vekovú kategóriu. Celkovo sa na štarte vystriedalo 12 kategórií, čo predstavovalo účasť 293 detí zo zariadení východného Slovenska. Bežci a bežkyne prichádzali do cieľa za burácajúceho potlesku svojich rovesníkov a kamarátov, ktorý v nich podporovali súťaživého športového ducha.

Domovácke kilometre sú jedným z podujatí, ktoré v deťoch formujú záujem o šport. Trávenie voľného času športom v nich formuje odhodlanosť a potenciál zdravého záujmu o zlepšovanie svojho výkonu a kvality života. Mnohí bežci sa na toto podujatie pripravujú celý rok, čo je citeľné aj na ich kondícií a dosiahnutých výsledkoch.

Po športovom výkone a dobehnutí do cieľa bol pre deti pripravený divadelný program vďaka košickému divadlu Neon a tanečná škola hip hopu pod záštitou tanečníkov Unostar. Ako každé športové podujatie sa na záver víťazní bežci a bežkyne s hrdosťou postavili na stupeň víťazov, kde im boli odovzdané zaslúžené medaile a ocenenia. Putovný pohár Domováckych kilometrov si tento rok odniesli deti z detského domova v Snine, ktorý ho získali už po tretí raz, a preto už podľa tradície navždy ostáva v ich rukách.

S heslom: „V zdravom tele, zdravý duch!“ sa v závere chceme poďakovať dobrovoľníkom, zamestnancom a v neposlednom rade deťom a vychovávateľom za ich hojnú účasť. Tešíme sa na ďalší ročník!

Prehľad víťazov v jednotlivých súťažných kategóriách:

Súťažná kategória

Meno účastníka

Zariadenie

Dievčatá

 

4 – 5 rokov

Horváthová Katarína

Centrum Dorka, Košice

6 – 8 rokov

Gáborová Romana

DeD Nižná Kamenica

9 – 10 rokov

Semjanová Šarlota

DeD Veľké Kapušany

11 – 12 rokov

Parlagiová Anita

DeD Veľké Kapušany

13 – 15 rokov

Goroľová Lívia

DeD Snina

16 – X rokov

Majerová Jana

DeD Dobšiná

 

Chlapci

 

4 – 5 rokov

Sarnovský Marek

Centrum Dorka, Košice

6 – 8 rokov

Roško Oliver

DeD Spišské Vlachy

9 – 10 rokov

Kotľár Milan

DeD sv. Nikolaja Medzilaborce

11 – 12 rokov

Šaňa Kristián

DeD Košická Nová Ves

13 – 15 rokov

Roško Viktor

DeD Snina

16 – X rokov

Kršjak Mário

DeD Snina

 

domovacke km 2014l 002domovacke km 2014l 003domovacke km 2014l 004

 

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.