Я студент з України і мені потрібна допомога

Fond Pipi Dlhej Pančuchy a Spoločnosť detí z detských domovov Úsmev ako dar udelil Cenu Pipi Dlhej Pančuchy sestrám Périovým. Mária Périová spolu so sestrami Evkou a Veronikou vyrastali v Trenčíne, v detskom domove v Zlatovciach.

Ako Mária hodnotí svoj „detský“ osud? „Bola som tam 11 rokov. V domove som mala takmer všetko. Keď som chcela ísť plávať, išla som na plaváreň, naučila som sa tiež lyžovať. Materiálne si nie je na čo sťažovať. Sloboda, osobný priestor je to, čo mi chýbalo. Svoje vlastné súkromie.“ Napriek tomu, že sa nemala v domove zle, tvrdí, že by jej bolo lepšie, ak by zostala v rodine, z ktorej bola vyňatá. Nenašiel sa ale nikto z príbuzných, kto by po smrti matky zastal túto rolu vychovávateľa a starostlivého tútora.

Dnes sú tieto tri sestry presvedčené, že práve vďaka vychovávateľom dokázali bojovať a predierať sa životnými skúškami a prekážkami. Vedia o tom rozprávať a snažia sa meniť svoj život ako sa len dá. Meniť ho tak, aby boli šťastné nielen ony, ale aj tí, ktorí ich obklopujú.

Veľkorysosť, odhodlanosť, pokora a skromnosť doprevádzajú dnes tieto mladé ženy na ceste životom. Svojou energiou prispievajú „domovákom“- tým, medzi ktorými vyrastali. Ocenenie si zaslúžili za celkový prínos a vzor pre ostatných domovákov, sesterskú súdržnosť, vzorné a úspešné presadenie sa v živote.

Gratulácia pani Ministerky Viery Tomanovej.

Z ľava: Evka, Majka a Veronika Périové.

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.