Я студент з України і мені потрібна допомога

Nové zaujímavé miesta, nové vedomosti, noví priatelia – to všetko našlo 20 detí z detských domovov a profesionálnych rodín na environmentálnom tábore v Terchovej. Tábor sa konal v dňoch 11.- 16. júla. Deti navštívili aquapark Tatralandiu a westernové mestečko, plavili sa na pltiach na Váhu pod Strečnom, vo Vrátnej sa vyviezli lanovkami pod Chleb a vystúpili na jeho vrchol a prešli známe Jánošikove diery.

„Tábor bol náročný, ale pre deti určite veľmi zaujímavý. Počas plavby na pltiach sa veľa naučili o prírode okolo Váhu, pri túrach v Malej Fatre spoznali zase krásnu časť Slovenska. Deti počas tábora prekonávali sami seba, niektoré sa báli isť lanovkou, museli sme ich držať, keď to však zvládli, boli veľmi šťastné,“ hovorí jedna z vedúcich tábora Adri Sisiková z bratislavkej pobočky Úsmev ako dar.

Keďže počasie táborníkom vyšlo a bolo riadne horúco, najviac sa deti tešili z návštevy aquaparku. „Keď sme sa na záver pýtali, čo sa im najviac páčilo, zvíťazili tobogany,“ hovorí Adri Sisiková.

Počas tábora sa však deti aj učili – v rámci environmentálnej výchovy hádali, koľko plastových fliaš treba na výrobu koberca či flísovej bundy, dozvedeli sa, koľko vody môžu ušetriť, keď neumývajú riady pod tečúcou vodou, alebo prečo je dobré vypínať elektrické spotrebiče. Zaujala ich najmä aktivita „land art“ , keď vytvárali obrazy z toho, čo našli v prírode.

Pri záverečnom táboráku sa deti priznali vedúcim k tomu, o čom snívajú, niektorí túžili po nových kopačkách, niektorí po hokejke , novom MP3 prehrávači a niektorí predovšetkým túžili byť opäť spolu s rodinou. Úsmev ako dar vďaka sponzorom mohol splniť deťom niektoré ich sny priamo na mieste. Sny o spojení s rodinou sa snažíme naplniť deťom ďalšími našimi celoročnými aktivitami.

„Deti sa z darčekov veľmi tešili, od šťastia tancovali, tiekli im slzy,“ spomína Adri Sisiková.

Za podporu pri zorganizovaní tohto tábora s bohatým programom ďakujeme predovšetkým:
Spoločnosti DHL Logistics (SLovakia) spol.s r.o. a Envipack.

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.