Я студент з України і мені потрібна допомога

Šport je neoddeliteľnou súčasťou zdravia a spokojnosti človeka a pre deti z CDR to platí dvojnásobne. Okrem finančnej pomoci sa snažíme podporiť ich športové nadanie a pomôcť im rozvíjať sa nielen fyzicky, ale aj psychicky. Práve preto Úsmev ako dar v spolupráci s Nadáciou Slovenského olympijského a športového výboru (Nadácia SOŠV) a spoločnosťou Nestlé Slovensko s.r.o. pripravili Olympijský deň pre deti z CDR, ktorý sa uskutočnil v nádhernom prostredí X-BIONIC v Šamoríne.

Šport nielen zlepšuje zdravie, ale aj motivuje a pomáha deťom snívať o budúcnosti. Účasť na týchto podujatiach môže deti inšpirovať k tomu, aby sa aktívne zapájali do športových aktivít. Stretnutie s profesionálnymi športovcami a ich účasť na podujatí môže deti motivovať k tomu, aby raz sami chceli byť úspešní v športe a snívať o tom, že raz budú reprezentovať svoju krajinu napr. na olympijských hrách. Toto výnimočné podujatie sa koná už 33. rok. Po prvýkrát pod názvom Olympijský deň pre deti z CDR a je výsledkom spolupráce s Nadáciou Slovenského olympijského a športového výboru. Tento rok si malo možnosť zašportovať 250 detí z centier pre deti a rodiny z celého Slovenska, vrátane 24 detí z českej reprezentácie, ktoré si užívali nezabudnuteľný zážitok plný pohybu a zábavy.

„Naše podujatie umožňuje týmto deťom užiť si zábavu a radosť z hry a zároveň rozvíjať svoje schopnosti a talenty. Je dôležité deti podporovať v rozvoji ich športových schopností. Tento event sa vždy nesie v skvelej atmosfére a je plný radostí z víťazstiev. Ďakujeme všetkým partnerom, ktorí nám pomáhajú plniť detské športové sny,“  povedala Barbora Martonová, event manager Úsmev ako dar.

Olympijský deň pre deti z CDR je veľkou udalosťou, pretože Úsmev ako dar chce deti motivovať k tomu, aby šport robili s radosťou a zároveň videli, aké významné miesto má šport v živote. Deti mohli skúsiť rôzne športy, medzi ktorými boli futbal, vybíjaná, atletika a stolný tenis. Súťažné disciplíny boli náročné, ale deti sa so zanietením a nadšením pustili do súťaženia. Úsmev ako dar verí, že organizáciou takýchto podujatí môžu byť deti z CDR motivované k tomu, aby raz boli ako tí, ktorí ich dnes sprevádzajú na ceste k športovým snom.

„Slovenský olympijský a športový výbor sa rád zapojil do tohto podujatia. Sústreďujeme sa hlavne na edukáciu a propagáciu olympijských hodnôt a olympizmu ako životného štýlu. Preto sme vytvorili edukačný stánok, kde si deti mohli zahrať šport s našimi športovkyňami a olympioničkami. Chceme touto cestou motivovať deti, aby sa hýbali, športovali a naučili sa niečo nové,“ povedala Ivana Motoliková, riaditeľka oddelenia olympizmu SOŠV.

„Veľmi sa teším, že dnešný Olympijský deň pre deti z CDR je v plnom prúde. Deti športujú a panuje tu fantastická atmosféra. Som nesmierne rada, že som im mohla porozprávať o troch olympijských hodnotách – dokonalosti, priateľstve a rešpekte. Verím, že si ich dnes osvoja a aj v budúcnosti si ich ponesú vo svojom živote,“ vyjadrila sa Danka Barteková, slovenská reprezentantka v streleckej disciplíne skeet.

Generálnym partnerom Olympijského dňa pre deti z CDR je spoločnosť Nestlé Slovensko s.r.o., ktorá sa dlhodobo angažuje v podpore pohybových a športových aktivít detí. „Zdravá životospráva a pohyb detí je strategickou prioritou v rámci našej spoločenskej  zodpovednosti.  Okrem toho, že šport dáva deťom návod na vyvážený  životný štýl, má v skutočnosti oveľa väčšiu pridanú hodnotu. Formuje ich osobnosť a pevnú vôľu, zoceľuje ich  a  ukazuje nové možnosti v živote.  A šport samotný nakoniec nemusí byť hlavný cieľ. Aj v tomto prípade platí, že cesta je dôležitejšia ako cieľ,“ povedala Ľubica Novotná, manažérka pre korporátne záležitosti spoločnosti Nestlé.

Aj tento ročník ukázal veľa talentov v oblasti športu. Na 33. ročníku podujatia sa predviedlo množstvo nadaných mladých športovcov a športovkýň zo Slovenska, ale aj z českej reprezentácie. Titul najlepšej športovkyne získala Kristína Ježíková z CDR Necpaly a najlepším športovcom bol vyhlásený Adrián Holub z CDR Istebné. Putovný pohár ministra práce, sociálnych vecí a rodiny za najlepšie športové výkony si odnieslo CDR Necpaly. Putovný medzinárodný pohár získalo Slovensko. Domov si ho berie Prešovský kraj, ktorý ktorý získal najväčší počet bodov.

Táto športová udalosť bola veľkým úspechom a Úsmev ako dar sa teší na ďalšie podujatia v budúcnosti.

Olympijský deň pre deti z CDR sa stal príjemným a nezabudnuteľným zážitkom pre všetky deti, ktoré sa zúčastnili, a organizácia Úsmev ako dar dúfa, že prispela k ich šťastiu a dobrej nálade. Tento rok sa opäť ukázalo, že šport dokáže prinášať radosť a spokojnosť nielen do života jednotlivcov, ale aj do života komunity. Chceli by sme poďakovať všetkým, ktorí sa na organizácii podieľali, ako aj sponzorom, ktorí nám pomohli uskutočniť tento skvelý deň.

Tento projekt podporilo Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky a Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny. Ďakujeme.

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.