Я студент з України і мені потрібна допомога

Takmer 40 zamestnancov Skupiny VSE zareagovalo na výzvu spoločnosti Úsmev ako dar a prišlo v piatok 26. septembra do prešovského krízového centra Dorka pomôcť. Bývala MŠ totiž potrebuje ešte dokončiť ostávajúce dva pavilóny, kde môže nájsť domov ďalších 50 detí s ich rodičmi. Pomoc poskytlo aj mesto Prešov formou bezplatného odvozu odpadu.

Za 8 hodín dobrovoľníci naplnili takmer 5 veľkokapacitných kontajnerov stavebného odpadu, ktorý vznikol pri rekonštrukčných prácach či výmene okien. Kolegyne zase poumývali novozaložené okná,  upratali areál centra, či potriedili šatstvo do regálov, ktoré boli spontánne kúpiť, keďže v sklade chýbali. Po 8 hodinovej práci odchádzali všetci síce unavení, ale s o to lepším pocitom domov. „Nie je to moja prvá dobrovoľnícka aktivita. Po úspešnom projekte v Spišskej Starej Vsi som neváhala, a zareagovala na výzvu aj tentoraz. Okrem toho, že sme krízovému centru pomohli upratať a pripraviť priestory pre odborníkov, tak to bol navyše aj skvelý teambuilding,“ vysvetľuje Danica Sokolská z Manažmentu pohľadávok.

Prečo Dorka?
Pre ľudí, ktorí sa veľakrát bez vlastného pričinenia ocitnú v kríze, ponúka Dorka novú perspektívu. Predpokladom pre úspešnosť tohto projektu na konci ktorého je  návrat do normálneho života, je bezpochyby dlhodobá a systematická podpora. Preto aj Skupina VSE patrí medzi dlhoročných partnerov a podporuje rôzne projekty finančne, zbierkami či dobrovoľníctvom. „Nepostačuje jednorazová zbierka či finančná podpora, ale stabilný partner, na ktorého sa vždy dá spoľahnúť.  A takým istotne Skupina VSE a jej zamestnanci sú. Inak tomu nebolo ani tentoraz. Dvomi dobrovoľníckymi skupinami za jeden týždeň sa nemôže pochváliť hociktorá spoločnosť. Ale Skupina VSE áno. Preto sa chcem vám všetkým v mene všetkých detí a mamičiek poďakovať,“ uzatvára Radoslav Dráb, manažér krízových centier na Slovensku zo Spoločnosti Úsmev ako dar.

VSE dorka 004VSE dorka 006VSE dorka 003VSE dorka 009VSE dorka 010VSE dorka 014VSE dorka 017VSE dorka 018VSE dorka 022VSE dorka 030VSE dorka 032VSE dorka 033VSE dorka 034

 

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.