Я студент з України і мені потрібна допомога

30 kilometrov od našej hranice v obci Seredne na Zakarpatskej Ukrajine dokončujeme nový bezpečný domov pre 24 detí, ktoré so svojimi profesionálnymi rodičmi utiekli pred hrozbami vojny z vojnou zničeného Mariupoľa. 

Pomohli ste mnohí jednotlivci, firmy či rehoľné spoločenstva a otcovia biskupi Slovenska. 
O niekoľko dní sa vďaka tejto podpore budú môcť tieto deti vrátiť na Ukrajinu a nastúpiť do ukrajinských základných či stredných škôl. Špeciálne poďakovanie patrí veľkej snahe otcovi opátovi Ambrózovi Martinovi Štrbákovi z Rádu premonštrátov, jeho spolubratovi otcovi Johnovi Zagarella, otcovi arcibiskupovi otcovi Cyrilovi Vasiľovi a otcovi biskupovi Jozefovi Haľkovi. 
Neustávame ani v našej materiálnej humanitárnej pomoci, ktorú adresne dodávame prostredníctvom našich kolegov na Ukrajine rodinám, deťom a seniorom. V letných mesiacoch sme vypravili celkovo štyri kamióny so 130 paletami trvanlivých potrvanín, hygienických potrieb, spacákov, bateriek ako aj liekov pre miestnu detskú nemocnicu v Užhorode. Naša pomoc smeruje pravidelne aj do Svaľavy, kde 130 deťom vo veku 0-6 rokov vozíme detskú stravu i pomôcky pre kvalitnú terapiu zo Slovenska. 
 

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.