Я студент з України і мені потрібна допомога

CENTRUM NA POMOC MLADÝM PO ODCHODE Z DETSKÉHO DOMOVA.
Domovské vzdelávacie centrum, n. o. na Jánošíkovskej ulici v Dunajskej Lužnej poskytuje sociálne služby a sociálnu prevenciu mladým dospelým ľudom, ktorý vyrastali v detskom domove, nemajú zabezpečené bývanie a potrebujú pomoc pri hľadaní zamestnania a ďalších životných zručnostiach.

Cieľom centra je pripraviť mladých dospelých na vstup do samostatného života. Potrebný je tréning praktických zručností potrebných k osamostatneniu pre mladých dospelých odchovancov detských domovov, ktorí potrebujú podporu a pomoc pri získavaní pracovných návykov, zapracovaní a hľadaní zamestnania, rozšírenia vzdelania.

V centre pomohli od roku 2003 viac ako stovke klientov. Kapacita tohto centra je 20 klientov.

dvc mladiV Centre sa pravidelne venujú rôznym aktivitám, nadobúdaniu kuchárskych zručností (varenie, pečenie, príprava spoločného stolovania počas sviatkov, minikurzy varenia), jazykovým kurzom (anglický a nemecký jazyk), výtvarno – estetickej činnosti (maľba, kresba, maľba na sklo a hodváb, drôtovanie, paličkovanie, batikovanie, servítková technika, korálkovanie a výroba šperkov).

„Ak nemá mladý dospelý aspoň jedného človeka, ktorý sa mu stane otcom, bratom, tútorom, ľahko sa stratí na polceste, ľahko zíde na šikmú plochu,“ hovorí Filip, mladý dospelý, ktorý žije v Domovskom vzdelávacom centre.

Viac na stránke www.dvcno.sk.

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.