Я студент з України і мені потрібна допомога

Vianočný benefičný koncert Úsmev ako dar je najstarší benefičný koncert na Slovensku, ktorý dlhodobo zviditeľňuje problematiku detí žijúcich bez rodičov. Zároveň ponúka systematické riešenia pomoci. Každoročne sa koncertu zúčastňuje viac ako 900 detí z detských domovov z celého Slovenska a pre deti a divákov na ňom vystupujú známi umelci, herci, speváci a moderátori zo Slovenska a Čiech.


História koncertu

  • V roku 1982 založili šoféri Slovenskej televízie koncert Úsmev ako dar, ktorý bol dlhé roky jediným charitatívnym koncertom v ČSSR.
  • Pred rokom 1982 chodievali šoféri Slovenskej televízie do Detského domova v Holíči, odkiaľ bol aj jeden z jeho zakladateľov a ich celoročná práce s deťmi vyvrcholila každý rok Vianočnou besiedkou v Detskom domove Holíč.
  • No neskôr si táto skupinka ľudí povedala, že poteší aj ostatné deti z domovov z ostatných krajov Slovenska a tak sa dostala Vianočná besiedka z detského domova do Istropolisu v Bratislave, kde boli prvé celoslovenské koncerty.
  • Práve vďaka aj dlhodobej spolupráci s STV a mediálnej podpore, resp. osvete sa Spoločnosti Úsmev ako dar darí nielen zlepšovať podmienky detí žijúcich v domovoch, ale aj realizovať transformáciu detských domovov a tým dosiahnuť zmenu systému starostlivosti o deti žijúce v týchto zariadeniach.
  • Na prvých koncertoch vystupovali také osobnosti ako Marika Gombitová, Michal Dočolomanský, skupina Elán, Pete Nagy, Meky Žbirka, Darinka (Dara Rollins) a ďalší, ktorí práve s naším koncertom začínali svoje umelecké kariéry.
  • Dodnes tento koncert každoročne privíta viac ako 900 detí z detských domov z celého Slovenska.

Fotogaléria starých koncertov:
Historia Koncert 5Historia Koncert 6Historia Koncert 4
Historia Koncert 1Historia Koncert 3Historia Koncert 2

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.