Я студент з України і мені потрібна допомога

Dva týždne, dve podujatia, dve skupiny detí … a jeden zámer. Vďaka dlhodobej podpore našich partnerov sme si počas jarných prázdnin opäť užili dve lyžovačky, ktoré sme pripravili pre deti z detských domovov, náhradných rodín a sociálne slabých rodín. Okrem množstva zážitkov z denného a večerného lyžovania sme pre deti pripravili špeciálne cielené hry a večerné hry čerpajúce z aktivít našich odskúšaných psychosociálnych výcvikov. Sú veľkou motiváciou a zdrojom zážitkov, prostredníctvom týchto aktivít sa umocňujú ich vzájomné väzby i pocit vlastnej hodnoty.

Nielen deti ale aj naši dobrovoľníci si odniesli z lyžovačiek veľa skvelých zážitkov a nových priateľstiev.

„Nikdy nezabudnem že som bola na lyžovačke, nikdy nezabudnem na spomienky s vami ste super. Výhľad z lanovky bol úžasný a tak som sa ho bála, ale na koniec som to zvládla. Stála som prvý krát na lyžiach a nikdy na tú chvíľu nezabudnem. Ani na ten pád nikdy!! a ani na ľudí, ktorý tam boli s nami.“ Neskrýva nadšenie 13 – ročná Kristínka.

Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar už 25 rokov realizuje anjelský program s cieľom zmysluplne vyplniť voľný čas deťom a mladým dospelým z detských domovov, náhradných rodín a deťom zo sociálne slabých rodín. Pravidelné aktivity a dlhodobé vzťahy našich dobrovoľníkov s deťmi umožňujú ich osobnostný rozvoj a posilnenie sebahodnoty a sebarealizácie. Deti sa na naše aktivity každý rok veľmi tešia, motivuje ich to poslúchať, dobre sa učiť a pomáhať pri domácich prácach.

Oba zimné rozvojové pobyty sme si užili vďaka podpore spoločnosti DHL; Volkswagen Slovakia, a.s.; CARSEN TRANSFER SERVICE, s.r.o.; JASED s.r.o.; FATRA SKI, s.r.o.; Eva a Jozef Mičo z Terchovej; STAVMIT, s.r.o., Terchová; Jánošíkova koliba, Terchová; Relax centrum Terchovec; Základná škola s materskou školou Adama Františka Kollára, Terchová; Pizzeria Italy, Terchová; Škola v prírode Šípková.

Ďakujeme Vám 🙂

lyzovacky2017 1 lyzovacky2017 2 lyzovacky2017 5 lyzovacky2017 8

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.