Я студент з України і мені потрібна допомога

Pobočka v Banskej Bystrica v nedeľu, 26. Apríla organizovala 15. ročník prehliadky umeleckých vystúpení detí z detských domovov „Najmilší koncert roka“ v rámci Banskobystrického kraja.  Tradícia Najmilšieho koncertu roka vznikla v roku 1990 a v rámci Slovenska tak tento rok oslávi už svoje 25. výročie. Tento dvojnásobne jubilejný ročník sa po prvý krát konal v meste Zvolene pod záštitou záštitou ministra práce sociálnych vecí a rodiny JuDr. Jána Richtera  a pani primátorky mesta Zvolen Ing. Lenky Balkovičovej.

Pred koncertom sa konal pre deti zábavný park so súťažami od výmyslu sveta, naše pozvanie prijala aj firma BCF so svojim skakacím hradom, CBS maľované mapy, kde deti vyfarbovali logo Úsmevu a nechýbala ani cukrová vata od rodiny Lánikovej. Deti po absolvovaní každého stanovišťa dostali sladkú odmenu.
O 15 tej sme sa za pomoci kúziel ocitli na indiánskej prérii v Divadle Jozefa Gregora Tajovského, kde nás sprevádzaj náš indiánsky vodca Rišo Sanitra. Jednotlivé kmene vyslali svojich zástupcov, ktorí svojimi krásnymi predstaveniami očarili celé publikum. Veľká vďaka patrí aj naším hosťom dievčatám z o.z. Nádej deťom, ktoré svojim tancom vdýchli koncertu rómsku dušu, rómskej kapele Gipsy Tornádo z Čierneho Balogu a Country kapele. Na koncerte vystúpilo 61 detí zo 7 detských domovov, jedného reedukačného centra a zo zariadenia Dorka n.o. Celkovo prišlo na koncert  238 detí z 9 detských domovov a 3 krízových centier. Po koncerte sme tento krásny deň ukončili detskou recepciou a diskotékou, na ktorej si deti so svojimi dobrovoľníkmi z Úsmevu ako dar do sýtosti zatancovali.

Ďakujeme všetkým čo prišli, tým čo súťažili, tým čo vystupovali a tým čo im tlieskali. Ďakujeme všetkým našim dobrovoľníkom za veľkú neoceniteľnú pomoc.

Za pomoc pri zabezpečení koncertu ďakujeme partnerom:
Divadlu Jozefa Gregora Tajovského vo Zvolene
Divadelnej Reštaurácii
Angels restaurant Banská Bystrica
Banco Banif Mais, S. A., pobočka zahraničnej banky
ius aegis s. r. o.
BCF, s.r.o.
CBS, maľované mapy
KOLOTOČE, s.r.o.
McDonald’s Zvolen a Banská Bystrica
Ponorka Music pub
Pizza Franko
Pizzeria Campione Zvolen
Pizza Corona Banská Bystrica
Chilli pizza Banská Bystrica
PARKOVACI DOM – PIZZERIA DI STEFANO COPPARONI Zvolen
Pizza Knar Zvolen
Pizza Piano U Jurka

 

NKR BB 2015 006NKR BB 2015 004NKR BB 2015 010

 

 

 

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.