Я студент з України і мені потрібна допомога

Už niekoľkoročnou tradíciou regionálnej pobočky Košice je realizácia lyžiarskeho rozvojového pobytu pre deti z detského domova na Uralskej ulici v Košiciach. Tábor sa tento rok konal počas jarných prázdnin (1. – 5.3.2014) vo Veľlkej a Tatranskej Lomnici pre 8 detí. Päť dní pobytu sa dobrovoľníci snažili deťom vyplniť maximálne ako sa len dalo. Počas troch dní intenzívne lyžovali v neďalekom lyžiarskom stredisku v Tatranskej Lomnici. Medzi deťmi, ktoré sa podujatia zúčastnili boli aj také, ktoré na lyžiach stáli po prvý krát.

Pedagogickým prístupom, s pozornosťou a trpezlivosťou sa im venovali dobrovoľníci, a tak už na konci pobytu mohli o sebe vyhlásiť: „Som lyžiar!“ a zlyžovali celý kopec peknými oblúčikmi. V jeden deň si spoločne urobili výlet do popradského Aquacity, kde sa zregenerovali v termálnych bazénoch, saunách a vybláznili na toboganoch. S tatranskou faunou a flórou sa bližšie oboznámili v múzeu Tanapu v Tatranskej Lomnici. Prechádzkou po centre Kežmarku si spríjemnili popoludnie jedného z dní. Večery spoločne trávili debatovaním, hraním hier a pozeraním filmov na ubytovni Viola, ktorá im počas celého pobytu poskytla pohodlie a vynikajúcu stravu.

Zámerom tábora nebol len oddych, ale aj zdokonalenie či nadobudnutie zručností detí na zimné športy. Ukázala sa im jedna z ciest ako môžu efektívne tráviť voľný čas, a tak prispieť k svojmu zdraviu a kondícií.

lyzovacka uralska 6

Ing. Martina Dulebová
Koordinátor dobrovoľníckych a detských programov
Pobočka pre východné Slovensko a Zakarpatskú Ukrajinu

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.